Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Działania lokalne zakończone

2018-12-31 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-31 10:05:52)

Oficjalną galą zakończyła się dziewiąta już edycja programu "Działaj lokalnie". Tylko w 2018 roku grupy z terenu powiatu ełckiego otrzymały trzynaście dotacji na łączną sumę 57 tysięcy złotych na małe inicjatywy.

Za nami Gala „Działaj Lokalnie”, na której podsumowano tegoroczną edycję programu i rozstrzygnięto konkurs „Opowiedz…”, który służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów. Program Działaj Lokalnie od dziewięciu lat jest realizowany w powiecie ełckim, w tym gminie Ełk. Dotychczas dofinansowano 132 projekty na sumę ponad 533 tysięcy złotych. W programie swoje pomysły na realizację działań o charakterze dobra wspólnego realizują organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, czyli aktywni mieszkańcy sześciu gmin.

W 2018 roku przyznano 13 dotacji na sumę 57 tysięcy złotych. Uczestnicy projektów odkrywali historię swoich rodziców i dziadków, tworzyli spektakle upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości, budowali wiaty integracyjne, organizowali pokazy kina zaangażowanego społecznie, organizowali działania sportowe i rekreacyjne, a także tworzyli horror o tematyce mowie nienawiści i przemocy rówieśniczej.

Na konkurs „Opowiedz…” wpłynęły krótkie materiały filmowe promujące realizowane projekty. Komisja oceniała prace w trzech kategoriach: miejsce, motyw i filmowy produkt projektu. W kategorii „Miejsce” wyróżniono dwie prace (każdą o wartości 150 zł): „Szkolne MURale” autorstwa Grupy Nieformalnej Mrozy Wielkie Artystyczne Szeregi przy Stowarzyszeniu Społeczno – Artystyczne “Kultywator” oraz „Spotkajmy się na Długiej” autorstwa grupy nieformalnej „Tete-a-Tete” przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach. W kategorii „Motyw” komisja przyznała wyróżnienie o wartości 150 zł Towarzystwu Miłośników Ziemi Rożyńskiej za pracę „Igrzyska gier i zabaw” oraz nagrodę o wartości 450 zł za materiał „Dla Niepodległej” przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kalinowie. W kategorii „Filmowy produkt projektu” nagrodę o wartości 700 zł zdobył trailer filmu „Shadow school” przygotowany przez Fundację Human Lex Instytut.

Pula nagród w konkursie „Opowiedz…” wyniosła 1600 zł i została sfinansowana ze środków Powiatu Ełckiego oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, realizującej program Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Program Działaj Lokalnie jest realizowany we współpracy z Powiatem Ełckim, Gminą Ełk, Miastem Ełk, Gminą Kalinowo, Gminą Prostki, Gminą Stare Juchy i Gminą Świętajno.

źr: elk.gmina.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Oszczędny #2653271 | 83.6.*.* 1 sty 2019 19:24

  to jest skok na kasę rodziny króliczka, można się ustawić i nic nie robić

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ir. #2652939 | 176.221.*.* 1 sty 2019 08:58

  To jakaś bzdura - jak widzę na zdjęciu niektóre osoby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jj #2652800 | 89.228.*.* 31 gru 2018 21:23

  Naprawdę wydano na to pół miliona? ... nie że chcę się czepiać, ale ... brak mi słów. jesteśmy w czarnej dupie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages