Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Grudniowa piękna noc przez ludzi wymarzona

2019-12-28 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-04 15:54:07)

SZKOŁY\\\ Cztery dni przed Wigilią w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku odbył się „Wieczór kolęd”. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki przeplatane poezją.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni rodzice wraz ze swoimi pociechami oraz dyrekcja, nauczyciele i personel szkolny. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, przy kominku, choince i małym Jezusku, zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki przeplatane poezją. Koncertowi z udziałem małych wykonawców wtórował śpiew dorosłych. Dodatkową atrakcją była gra na instrumencie muzycznym oraz śpiewanie kolęd nie tylko w języku polskim, ale też angielskim, niemieckim i francuskim.

Tego wieczoru nasi uczniowie z Gromady Zuchowej „Pszczółki” wnieśli uroczyście Betlejemskie Światło Pokoju. Dzieci pięknie ustroiły choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Na koniec zgodnie z polską tradycją wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne dzieląc się wigilijnym opłatkiem. Były to wzruszające chwile, nawiązujące do tradycji dzielenia się chlebem Miłości i zwyczaju kolędowania w rodzinnym gronie. Dziękujemy wszystkim, którzy w zgiełku świątecznych przygotowań znaleźli czas na wspólne świętowanie, a zwłaszcza dzieciom, które w sposób szczególny dostarczyły wszystkim uczestnikom wieczoru pięknych duchowych przeżyć.

Autorki: Elżbieta Sobczyk, Joanna Baranowska, Anna Czajka, Barbara Młodzianowska, Aleksandra Zemel, Magdalena Lubartowicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama i tata #2843484 | 83.31.*.* 3 sty 2020 07:46

    Dla czego nasze dzieci są przebrane w żydowskie albo arabskie stroje ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages