Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Ponad 400 milionów na remont DK65. Przetargi ruszą jesienią

2019-01-04 12:36:42 (ost. akt: 2019-01-08 08:40:49)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Dziś (4.01) na konferencji prasowej w ełckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziano, że trwają ostatnie konsultacje nad projektem generalnego remontu drogi krajowej nr 65. Odcinek warmińsko-mazurski będzie kosztować ponad 400 milionów złotych.

Zobacz także: Dokumenty inwestycyjne podpisane. Niedługo ruszy remont DK65 Dokumenty inwestycyjne podpisane. Niedługo ruszy remont DK65 Zapowiadana od lat modernizacja Drogi Krajowej nr 65 stała się faktem. Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 20 marca wiceminister Jerzy Szmit podpisał...
Dziś (4.01.2019) zwołano konferencję prasową w ełckim oddziale GDDKiA. W konferencji uczestniczyli Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA, poseł PiS Wojciech Kossakowski, były sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit, doradca ministra infrastruktury i radny wojewódzki Paweł Czemiel oraz radny miejski Ełku - Rafał Karaś.

Spotkanie dotyczyło postępów w sprawie zapowiadanego już 2017 roku remontu drogi krajowej nr 65. Jak się okazuje, trwają ostatnie konsultacje z mieszkańcami i samorządami w sprawie wyglądu projektu drogi od Gołdapi przez Ełk do granic administracyjnych województwa.

- Jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o opracowanie projektu. Dzisiaj przystępujemy do ostatecznych konsultacji z samorządami w kwestii ustalenia ostatnich szczegółów. Przetargi chcemy ogłosić na jesień, natomiast prace rozpocząć w przyszłym roku. Remont będzie podzielony na 7 zadań. Droga będzie kosztować ponad 400 milionów złotych na odcinku naszego województwa, natomiast dokładny kosztorys będzie znany po ustaleniu ostatnich szczegółów - powiedział Mirosław Nicewicz, dyrektor GDDKiA Olsztyn.

- Ten dzień jest bardzo istotny. Dzisiaj wysłuchane zostaną ostatnie postulaty samorządów i mieszkańców odnośnie zamawiającego remont, czyli GDDKiA. Chciałbym podziękować generalnej dyrekcji za otwartość na propozycje działaczy samorządowych i mieszkańców. Z drugiej strony gdzieś musi być zakończenie tego procesu uzgodnień, teraz do tego zakończenia przystępujemy. Potem trzeba będzie podejmować ostateczne decyzje co do postulatów samorządów, przekazać to projektantom, zakończyć ten etap prac i przystąpić do ogłoszenia przetargów - mówił z kolei Jerzy Szmit.

Poseł Wojciech Kossakowski przypomniał, że remont DK65 to jedna z wielu infrastrukturalnych inicjatyw, które dzieją się w naszym regionie.

- Wielokrotnie zabiegaliśmy o to, by znaleźć źródło finansowania remontu tej drogi. W końcu pieniądze się znalazły, to przychylność rządu PiS spowodowała, ze ta inwestycja może się odbyć. Dziękuję GDDKiA za sprawne i konkretne konsultacje, podczas których wszyscy mieli szanse zgłosić swoje uwagi. To wielki czas dla Ełku. Podpisane są kolejne etapy na trasę Via Baltica. Ełk będzie w końcu dobrze skomunikowany, a to mamy nadzieję pozwoli na ożywienie ekonomiczne miasta.

Remont DK65 obejmie też miejscowość Gąski na trasie Ełk-Olecko. Co prawda mieszkańcy zabiegali o obwodnicę Gąsek, jednak z uwagi na konieczną dokumentację i decyzję środowiskową, plany te zostaną odłożone na przyszłe lata. Jak zapowiedział dyrektor GDDKiA, finansowanie obwodnicy Gąsek jest zapewnione, na razie jednak DK65 będzie remontowane w obecnym przebiegu.

Prace nad remontem niektórych odcinków DK65 trwają już od jakiegoś czasu w województwie podlaskim. Przypomnijmy, że oprócz DK65 i Via Baltica, remontowana jest w tej chwili linia kolejowa Ełk-Pisz. Trwają też prace studyjne nad przebiegiem trasy DK16 Ełk-Mrągowo.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hynek #2657481 | 31.0.*.* 7 sty 2019 19:33

  Dobrze, że się biorą za DK65, Via Balticą już wszak jeździmy. Internet pamięta: https://www.youtube.com/watch?v=FqUz1j9H Jpc

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan #2656667 | 83.9.*.* 6 sty 2019 17:54

  Konferencji Pana Kossakowskiego bardzo dużo i jakoś nikt nawet łopaty nie wbil w ziemie. Pis to stracone ugrupowanie przez kłamstwa łempatego. Łapówkę 40 mln. I nam się to należało. To już początek końca Pisu. Pan czemiel i Karas to tylko nic nie znaczący żołnierze. Kiedyś liczyłem na dobrą zmianę dziś przyłączam się do opinii z e. To tacy sami złodzieje jak inni. Milionowe pobory w spółkach dla kolesi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Danka #2656593 | 83.9.*.* 6 sty 2019 16:32

   Ta budowa tak ruszy jak fabryka wieszaków w Ełku. Kłamczuch i koniec. Ale już nie damy się wyrobić w kolejną kiełbasę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. asdfghjkl #2656522 | 81.15.*.* 6 sty 2019 14:30

   Dużo więcej dróg zrobiono za PO minister Nowak, mosty wiadukty, nie obiecywali tylko robili

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Hk #2656492 | 89.228.*.* 6 sty 2019 13:10

   Kiedy sciezka pieszo rowerowa do Bartosz

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (27)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages