Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Gra edukacyjna sprzymierzeńcem ucznia i nauczyciela

2019-01-10 12:35:46 (ost. akt: 2019-01-10 12:36:02)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

Nauka, to nie tylko przykry obowiązek czy zło konieczne, to także zabawa i przyjemne oraz twórcze spędzanie czasu. A to za sprawą gier edukacyjnych.

Dobra gra edukacyjna powinna łączyć naukę i zabawę oraz gwarantować poczucie bezpieczeństwa jej graczom. Dzięki tak skonstruowanej grze edukacyjnej uczniowie poszerzą zasób swojej wiedzy czyli dowiedzą się wielu nowych, ciekawych i interesujących ich rzeczy, a przy okazji wykażą się logicznym myśleniem i kreatywnością oraz miło, przyjemnie i aktywnie spędzą swój czas.

Gdzie wobec tego można zakupić lub znaleźć taką grę edukacyjną ? Odpowiedź jest - zdaniem uczniów klasy V b - prosta i oczywista. Po co szukać, po co kupować, jeżeli można ją stworzyć samemu lub razem z innymi.

Dla potwierdzenia swoich słów stworzyli trzy gry edukacyjne. Proste w wykonaniu i w stosowaniu a na dodatek nie kosztowały ich nic, bo wykonali je z tego, co już mieli. Pokazy demonstracyjne gier odbywały się podczas długich przerw międzylekcyjnych i wzbudzały niemałe zainteresowanie obecnych, którzy chętnie włączali się do rozgrywek jako gracze.

Michałowska Krystyna - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages