Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dzień Pluszowego Misia

2019-01-11 09:55:29 (ost. akt: 2019-01-11 09:57:38)

Autor zdjęcia: Joanna Ryszkiewicz

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia, dlatego dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki czyli w 2002 ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902 w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosvelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania zastrzelili niedźwiedzicę. Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek - niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Barymon, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania misiowi- zabawce jego imienia - Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą „Teddy Bear”.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia, dlatego dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki czyli w 2002 ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy „Żabki” i „Puchatki” z MP i Ż „Ekoludki” uroczyście obchodziły ten dzień. Każde z nich przyniosło swojego ulubionego pluszowego misia. Dzieci poznały historię misia, a także bajki, w których głównym bohaterem jest właśnie miś. Oprócz tego były tańce i zabawy z misiami. Dzieci rozwiązywały zagadki i wykonywały prace związane z misiami. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że będziemy długo pamiętać ten „Misiowy dzień”.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Joanna1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages