Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zabytkowe organy czeka remont

2019-01-17 13:23:14 (ost. akt: 2019-01-17 13:25:42)

Autor zdjęcia: Powiat ełcki

Są pieniądze na remont zabytkowych organów w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrymkole w gminie Prostki.

Pod koniec ubiegłego roku w siedzibie Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu pn.: „Przeprowadzenie prac konserwatorskich prospektu organowego i remont zabytkowych organów piszczałkowych w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrymkole”.

Beneficjentem projektu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Antoniego z Padwy w Prostkach, reprezentowana przez ks. proboszcza Piotra Sulewskiego. Umowa o przyznaniu pomocy na realizację przedsięwzięcia, która została podpisana w obecności przedstawicieli Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, opiewa na kwotę 204 703 złotych.

W ramach inwestycji zostanie odrestaurowany prospekt organowy (szafa organowa) i wyremontowany instrument organowy. Naprawy i konserwacji wymaga mechanizm powietrzny organów, wiatrownice, kontuar organów oraz ich mechanizm dźwiękowy. Ponadto niezbędna jest instalacja urządzeń do zasilania organów powietrzem.
Inwestycja objęta jest dofinansowaniem z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages