Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

"Niepodległa i przedsiębiorcza" wg Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

2019-02-05 08:36:10 (ost. akt: 2019-02-05 08:37:13)

Autor zdjęcia: Urszula Mikłosz

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku obchodzili w nietypowy sposób obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku obchodzili w nietypowy sposób obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W szkole realizowany był projekt edukacyjny "Niepodległa i przedsiębiorcza" .
W ramach projektu uczniowie mieli za zadanie przygotować wystawę, której celem było upowszechnienie wiedzy na temat polskich wynalazców, żyjących i tworzących w latach 1918 - 2018.

Pierwszym krokiem był wyjazd do Warszawy, a tam odwiedzenie Centrum Kopernika, w którym mogli obejrzeć ponad 400 eksponatów. Wizyta w Centrum była znakomitym rozszerzeniem i uzupełnieniem wiedzy ze szkoły. Młodzi uczestnicy projektu mieli okazję eksperymentować z interaktywnymi eksponatami, uczestniczyć w pokazach i ekscytujących doświadczeniach oraz zobaczyć kolekcję art + science. W Planetarium uczniowie uczestniczyli w seansie "Niewidzialny Wszechświat" połączonym w wykładem na żywo. To był czas emocjonujących i ciekawych doznań.
Przed przygodą z nauką, uczestnicy wycieczki mogli przez klika godzin po obcować z kulturą i sztuką. Na Zamku Królewskim mieli okazję obejrzeć: Galerię Owalną, Salę Wielką i Salę Rady, Apartamenty Królewskie, Kaplicę Królewską, Salę Rycerską i Salę Tronową. Ogromne wrażenie zrobił Pokój Canaletta, w którym król umieścił serię widoków Warszawy, malowanych przez słynnego weneckiego malarza Bernarda Bellotta zwanego Canalettem.

Końcowym efektem projektu była wystawa, którą przygotowali uczniowie. Została ona pokazana uczniom i pracownikom szkoły. W grudniu, w Ełckim Centrum Kultury mogli ją również obejrzeć ełczanie. Zarówno jedna jaki i druga wystawa cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: urszulam

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages