Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Kolarze kończą sezon zimowy

2019-02-11 17:00:00 (ost. akt: 2019-02-11 10:08:20)

KOLARSTWO\\\ Zawodnicy klubu MTB Ełk-Prostki przymierzają się do końca krótkiego sezonu zimowego i już planują udział w letnich edycjach imprez kolarskich w całej Polsce. W ostatnim czasie startowali w Jeruzalu, Jabłonnej, Strzelcach Krajeńskich.

Kolarze z klubu MTB Ełk-Prostki w ostatnich miesiącach nie próżnowali, przygotowując się pieczołowicie do startów w letnim sezonie. Mimo niskich temperatur i bardzo trudnych warunków, zaliczyli od grudnia do teraz cztery występy - i to udane. Teraz przygotowują się do ostatniego turnieju zimowego.

W grudniu zawodnicy próbowali swoich sił na Mistrzostwach Polski LZS w Elblągu. Trudna siłowa trasa ze stromymi zjazdami i podjazdami dała się naszym kolarzom we znaki. Nie pomogły też opady śniegu i temperatura w okolicach zera stopni. Ostatecznie świetnie poradzili sobie szczególnie młodzi reprezentanci MTB Ełk-Prostki. Maja Kataszczenko zajęła drugie miejsce w kat. dzieci starszych, dobrze pojechali też Filip Muszaków w kat. żak i Kamil Gutowski wśród młodzików. Szymon Gryn wśród juniorów był trzeci, a w kat. masters doskonale dystans przejechał Marcin Mróz, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
W styczniu ełccy kolarze pojechali na 82. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w Strzelcach Krajeńskich. Kamil Gutowski ostatecznie nie wystartował przez problemy zdrowotne, natomiast Marcin Mróz w kat Masters IIA zajął miejsce 8. po defekcie opony. Przemysław Baranowski w kat. Masters I ukończył wyścig na czwartym miejscu.

W drugiej połowie stycznia rodzimi zawodnicy próbowali swoich sił w Northec MTB Zimą w Jabłonnej. To cykl imprez organizowanych przez najbardziej utytułowanego ełckiego zawodnika - Cezarego Zamanę. Kolarze z MTB Ełk-Prostki relacjonowali po zawodach, że trasa była niezwykle trudna i niebezpieczna ze względu na oblodzenia i bardzo duże przewyższenia terenu dochodzące nawet do 140 metrów. Tym niemniej doskonale w kat. dzieci poradziła sobie Maja Kataszczenko, zajmując trzecie miejsce. Kamil Gutowski ukończył wyścig w kat. FMJ na miejscu szóstym, a Janusz Supiński w kat. FM6 dojechał na metę na trzecim miejscu na dystansie FIT.

W ostatnim tygodniu kolarze brali udział w drugiej rundzie Mazovia Maraton Northec MTB Zimą, tym razem w Jeruzalu. Trasa była kręta, miejscami ośnieżona. Było dużo mokrego błota i korzeni, to jednak nie powstrzymało naszych kolarzy. Na dysntansie Hobby (6 kilometrów) Maja Kateszczenko w kat. HK3 zajęła miejsce czwarte, podobne rezultaty osiągnęli na tym samym dystansie Nina Szulińska (kat. HK4) i Oskar Kupiecki (kat. HM3). Na dystansie Fit (22 kilometry) jechali: Kamil Gutowski (msc. 6), Szymon Gryn (msc. 5) i Janusz Supiński (msc. 3), zajmując wysokie pozycje w swoich kategoriach. To nie koniec przygody ełckich kolarzy z tą imprezą.

— Za dwa tygodnie startujemy w ostatniej, trzeciej rundzie imprezy Czarka Zamany, tym razem w Długosiodle. Później startujemy już w letniej edycji imprezy począwszy od kwietnia. Po drodze czeka nas kilka mniejszych startów — zapowiada Dariusz Gajdziński z MTB Ełk-Prostki.

mro

Fot. Archiwum klubu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages