Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

"To jest moje miejsce, bo kocham to miejsce"

2019-02-26 09:00:00 (ost. akt: 2019-02-27 20:26:38)

Fundacja Human Lex Instytut zaprasza ełckie rodziny do udziału w bezpłatnym projekcie streetworkingowym "To jest moje miejsce, bo kocham to miejsce".

"To jest moje miejsce, bo kocham to miejsce" to dofinansowany ze środków unijnych program dla mieszkańców Ełku zamieszkałych na obszarze rewitalizacji Ełku. Organizowany przez fundację Human Lex Instytut projekt zakłada uczestnictwo osób korzystających ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku w cyklu warsztatów, zajęć oraz konsultacji.

— Nasze działania rozpoczęły się w roku 2010. Naszymi głównymi celami, ale też podstawowymi ideami streetworkingu jakie znamy z międzynarodowych szkoleń, są stałość i systematyczność działań, jak również realne włączanie w działania fundacji osób, które z nami współpracują. Projekt jest kontynuacją naszych działań oraz pogłębieniem rozpoczętej lata temu relacji — mówi Michał Łebski z HLI. — Naszym celem jest utrzymanie systematycznego działania oraz pogłębienie relacji z rodzinami "naszych" dzieci i młodzieży w obszarze, który w Ełku jest stereotypowo uważany za niebezpieczny. W projekcie rodziny te nazywane są rodzinami wykluczonymi lub zagrożonymi wykluczeniem, co oznacza po prostu różne zagrożenia wynikające chociażby z miejsca zamieszkania.

Założenia projektowe zakładają m.in. zajęcia edukacyjne z rozwoju osobistego dla dzieci i rodzin w formie podwórkowej i stacjonarnej, rodzinne spotkania i wyjazdy czy wsparcie psychologiczne i prawne.

— Metodą streetworkingową pracujemy już wiele lat, tworzymy badania i systematycznie rozwijamy swoje kompetencje. Możemy śmiało stwierdzić, że osoby realizujące różnego typu projektu rozwijają się i zwiększają swoje możliwości a przy tym spędzają konstruktywnie swój czas, nawiązują przyjaźnie i przeżywają mnóstwo pozytywnych przygód budując tym samym piękne wspomnienia oraz swoją tożsamość i cechy charakteru.

Projekt "To jest moje miejsce bo kocham to miejsce" finansowany jest z funduszy europejskich oraz grantów Urzędu Miasta Ełk. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z fundacją Human Lex Instytut przy ul. Orzeszkowej 3/1U tel. 793071378 oraz na Facebooku: Streetworking Ełk lub Centrum Młodego Człowieka.

mro

Fot. Mat. nadesłane
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2691760 | 176.221.*.* 4 mar 2019 08:28

  kopia Student. UW 22 stycznia 2019 at 11:13 Jestem Ełczaninem ale studiuję w Warszawie. Spytałem profesora o zagrożenia z tytułu zadłużenia miasta oraz że Włodarz mówi o prawie 100 mln długu że to pikuś. Profesor powiedział. Ze przy budżecie jaki ma Ełk 100 mln długu to początek katastrofy. Natomiast co do pikusia , odrzekł krótko. Potrzebny psychiatra.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edward #2689104 | 83.9.*.* 27 lut 2019 12:11

  Ełk to moje miejsce bo mam 75 lat i jedyne co mnie tu spotkać to sosnowa jesionka. Natomiast moje dzieci, wszystkie czyli czworo dwie córki i dwóch synów wyjechały kiedy rządy objął Andrukiewicz. Mieszkają w Niemczech świetnie im się żyje i pomagają nam finansowo. Na urlopy jadą do Hiszpanii i Portugalii. Kiedy tu mieszkali nie stać ich było wyjazd w polskie góry. Młodzieży uciekajcie dopóki czas i macie siły by zarabiać i godnie żyć. Tutaj czeka was głodowa emerytura oraz polityczne piekło. A u władzy kler.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Radek #2688976 | 83.9.*.* 27 lut 2019 09:13

   Komuś się coś pomyliło. Otrzymują klamliwe dane. W ciago paru ostatnich lat uciekło z Ełku w popłochu 5 tys młodych wykształconych. Zostali ci którzy nie mogą zostawić chorych rodziców oraz emeryci. Przez 12 ostatnich lat nie powstało nic co mogłoby zatrzymać te ucieczkę czyli nowe bardzo dobrze płatne miejsca pracy z nową technologia. Jeśli ktoś ma wątpliwosci że to nieudolność nie mających pomyslow będących pod wpływem kleru wlodarzy to niech w wiosenny weekend przejedzie się do Suwałk. Zobaczy jak powstają fabryki a w nich setki nowych miejsc pracy. Zobaczy przepiękna ścieżkę rowerowa 30 km z Suwałk do Sejn. Zobaczy wspaniałe rozwiązania komunikacyjne. Piękny kompleks sportowy z basenem hotelem i budującą się halą widowiskowo sportowa. W strefie zobaczy budujące się hale 42 hektary pod dachem.zobaczy już na ukończeniu 12 km obwodnicę. Budujące się nowe centrum handlowe z markowymi firmami. Wtedy zobaczy jak zmarnowano 12 lat w biskupim mieście budując straszydła w postaci mostków które już rdzewieja. Zanim skrytykujesz ten wpis pojedz tam zobacz na własne oczy a po powrocie do Ełku szlag cię trafi że nieudacznik tu rządzi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. X #2688413 | 89.228.*.* 26 lut 2019 11:58

    Ciekawe co wymyślą jak by DOIĆ KASĘ dla siebie !!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. edek #2688306 | 37.47.*.* 26 lut 2019 09:38

     Kiedyś, podwórkowy trzepak pełnił rolę obecnego streetworkingowego programu z tą przewagą, że był skuteczny, tyle nie kosztował i UE nie mogła indoktrynować, bo tematy do podwórkowych rozpraw rodziły sie w naszych głowach nie zatrutych fejsbukami i innym gó...em internetowym.

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages