Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Uczniowie Mechaniaka na stażach w Hiszpanii

2019-02-15 08:43:15 (ost. akt: 2019-02-15 08:46:24)

Grupa 16 uczniów, kształcąca się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik mechatronik i mechanik pojazdów samochodowych, odbyła trzytygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii.

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku zakończył się pierwszy etap realizacji projektu „Europejskie Staże”  finansowany ze środków PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój), realizowany na zasadach Programu ERASMUS+. Grupa 16 uczniów, kształcąca się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik mechatronik i mechanik pojazdów samochodowych, odbyła trzytygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii. Miejscem odbywania staży była Granada - miasto Andaluzji położone w południowej części kraju na Półwyspie Iberyjskim. Staże odbywały się u pracodawców z branży samochodowej, elektrycznej, mechanicznej i mechatronicznej.

Dzięki realizacji projektu uczniowie mieli możliwość rozwijania własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych u lokalnych pracodawców, doskonalenia języka hiszpańskiego i angielskiego, zawierania nowych znajomości oraz zwiedzania i odkrywania nowych miejsc.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną była możliwość zwiedzenia Alhambry - niezwykle tajemniczego warownego zespołu pałacowego. Wybudowany w XIII wieku i rozbudowywany do XIV wieku obiekt był twierdzą mauretańskich kalifów. Twierdza Alhambra została w 1984 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Jeden z weekendów był przeznaczony na zwiedzanie Sewilli, gdzie stażyści mieli okazję zobaczyć m. in. majestatyczną Katedrę Najświętszej Marii Panny, uniwersytet, który mieści się w jednym z najbardziej okazałych budynków w całym mieście oraz Park Marii Luizy.

Uczniowie na zakończenie stażu otrzymali dokumenty Europass Mobilność, certyfikaty odbycia stażu oraz referencje. Hiszpańscy pracodawcy bardzo dobrze ocenili uczniów ZSME, szczególnie ich wysokie umiejętności zawodowe, komunikatywność, punktualność i wysoką kulturę osobistą.

ZSME


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages