Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Warsztaty kulinarne w Ekoludkach

2019-02-20 12:53:47 (ost. akt: 2019-02-20 12:56:18)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" realizując projekt "Międzypokoleniowa Akademia Żywności Ekologicznej" zorganizowało "Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne". W grupach 5 i 6 letnich odbyły się spotkania, na których zostały przygotowane pierogi i ciasteczka ze zdrowych, lokalnych produktów przy pomocy zakupionego na rzecz projektu sprzętu AGD.

Przedszkolaki zapoznały się z produktami potrzebnymi do wykonania wyrobów. Ochoczo i z wielkim zaangażowaniem rozgniatały i wałkowały ciasto. Następnie z pomocą dorosłych nadawały pierogom i ciasteczkom odpowiednich kształtów. Największą zaś atrakcją było ozdabianie i konsumowanie wspólnie przygotowanych smakołyków.

Dzięki takiej formie spotkania wszyscy uczestnicy w różnym wieku zaczynając od dzieci, rodziców oraz dziadków łącząc swoje doświadczenia miały okazję przygotować zdrowe, ekologiczne dania. Mogli przede wszystkim wymienić się swoimi przepisami, radami, które będą przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Warsztaty miały na celu wzmocnienie relacji i więzi międzypokoleniowej, poznanie smaku zdrowego, ekologicznego jedzenia oraz wypromowanie produktów lokalnych.

Zadanie zostało wsparte przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO - UNIA w ramach konkursu "Małe granty dla zrównoważonego rozwoju."

Magda Kosak

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages