Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Tylko zgoda może budować

2019-02-28 11:00:00 (ost. akt: 2019-02-28 11:40:02)
SuperSołtys

SuperSołtys

Tylko zgoda buduje, kłótnie i przekrzykiwanie nie przynosi niczego więcej, oprócz szkód — mówi nam w rozmowie Marek Nalewajko, sołtys Wierzbowa w gminie Kalinowo i aktualny wicelider plebiscytu.

Jeszcze do 11 marca, czyli do Dnia Sołtysa, trwa nasz Plebiscyt na SuperSołtysa 2019. Po raz kolejny umożliwiamy mieszkańcom powiatu ełckiego zagłosowanie na swoich sołtysów, czyli liderów lokalnych społeczności i ludzi, do których zawsze można zgłosić się po pomoc.

Aktualnie na drugim miejscu naszego plebiscytu w powiecie ełckim jest pan Marek Nalewajko z Wierzbowa w gminie Kalinowo. Pan Marek jest bardzo aktywny w życiu społeczeństwa. Sołtysem jest już trzecią kadencję, jest też radnym gminnym. O jego popularności wśród mieszkańców Wierzbowa świadczy fakt, że po raz trzeci wygrał w tym roku wybory na sołtysa wsi.

— Nie zgłaszałem się, ktoś zrobił to za mnie. Chyba w takim razie ktoś mi zaufał i dobrze ocenił moje poprzednie działania. Nie mówię, że kocham być sołtysem, ale na pewno lubię działać na rzecz ludzi, a bycie sołtysem daje nieco możliwości — mówi nam w rozmowie Marek Nalewajko. Zapytaliśmy go, z czego jest szczególnie dumny... — Na pewno z naszej pięknie wyremontowanej świetlicy z całym zapleczem kuchennym i socjalnym — odpowiada sołtys Nalewajko. — We wsi zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich, które chętnie angażują się w życie Wierzbowa, organizują mnóstwo fajnych spotkań. Chociażby tłusty czwartek albo bal karnawałowy. Nasze dziewczyny to prawdziwe złoto.

Zapytaliśmy jakie zdaniem sołtysa problemy na Wierzbowo, które chciałby w najbliższej przyszłości rozwiązać. — Po pierwsze drogi lokalne. Są w bardzo kiepskim stanie. Są różne programy z których gmina mogłaby skorzystać, jestem w trakcie rozmów w wójtem, mam nadzieję, że to się uda w najbliższej przyszłości. Na pewno jest to to zrobienia. Po drugie - zależy mi na placu zabaw dla dzieci przy świetlicy. Młodzi czasami nie mają co robić.

Prywatnie sołtys mieszka z rodziną w Wierzbowie na niewielkim gospodarstwie rolnym. Ma syna, a syn żonę. Oczkiem w głowie sołtysa jest jego sześcioletnia wnusia.

Tytuł "Super Sołtysa 2019" powiatu ełckiego, oleckiego i gołdapskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2019 odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2019 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 30.01.2019 r. do 11.03.2019 roku czyli w Dzień Sołtysa, który obchodzimy corocznie 11 marca. Oceniamy w nim sołtysów w z kadencji 2015-2019.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages