Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Przyjaźń - miłość - rodzina

2019-02-28 12:14:07 (ost. akt: 2019-02-28 12:17:20)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

"Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie."

Wraz z końcem lutego odwiedziliśmy kino Planet Cinema w Ełku, żeby móc wspólnie obejrzeć australijski film pt. "Chłopiec z burzy". Ta filmowa opowieść bardzo nas wzruszyła. Teraz, kiedy na każdym kroku obserwujemy bądź doświadczamy obojętności, bezwzględności i okrucieństwa tego świata, coraz częściej poszukujemy tego, co nam da to poczucie pewności i bezpieczeństwa czyli miłości i przyjaźni. Takich uczuć, które mieliśmy okazję obserwować na ekranie we wcześniej wspomnianym filmie. "Chłopiec z burzy", to nie tylko opowieść o przyjaźni chłopca z pelikanem, to również opowieść o miłości dziadka do wnuczki. Jest to również opowieść o ogromnej tęsknocie za kobietą, której nie ma już wśród żywych, która jest tym spoiwem czyli łącznikiem dwóch pokoleń: dziadka i wnuczki. Lubią oni ze sobą przebywać i rozmawiać, głównie o utracie córki - w przypadku dziadka i utracie matki - w przypadku wnuczki. W filmie zawarte jest ważne dla nas wszystkich przesłanie. Mianowicie takie, że różnice zdań na ten sam temat, różnorodne wyobrażenia tej samej rzeczy, różne sposoby realizacji tego samego przedsięwzięcia, nie dzielą rodziny, w której panuje miłość, zrozumienie i przebaczenie. Czasami potrzebny jest jednak czas na uporanie się z przeciwnościami losu - nieszczęściem lub problemem, czas na ich przeżycie w całości czyli od początku do końca , czas na przemyślenie i nabranie pewnego dystansu do nich. Ważne jest więc byśmy o tym pamiętali, zamiast złościć się na swoich bliskich czy na przyjaciół lub bezpodstawnie im coś zarzucać.

Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że z miłością, z przyjaźnią czy z normalnie prosperującą rodziną spotykać się będziemy ot tak na co dzień a nie tylko na ekranie w kinie.

Dziękujemy dyrekcji i kierownictwu kina za bezpłatne wejściówki na ten film.

Grupa filmowa FANI KINA I FILMU

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages