Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Chełchach

2019-03-06 17:03:37 (ost. akt: 2019-03-06 20:01:51)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W środę (6.03) Prezydent RP odwiedził Szkołę Podstawową im. Lecha A. Kaczyńskiego w Chełchach. To już druga wizyta Andrzeja Dudy w tej szkole.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w środę 6 marca Szkołę Podstawową im. Lecha A. Kaczyńskiego w Chełchach (gm. Ełk). Najpierw prezydent złożył wiązankę kwiatów przy tablicach poświęconych śp. Prezydentowi RP Lechowi Aleksandrowi Kaczyńskiemu i ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem oraz Polakom pomordowanym w obozach w Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje. Następnie spotkał się ze społecznością szkolną i wygłosił krótkie przemówienie, w którym odniósł się do patrona szkoły.

- Nie mogłem nie przyjechać do szkoły imienia mojego prezydenta. To było w moim planie od dawna i ogromnie cieszę się, że mogę to dziś zrealizować, w bardzo symbolicznym momencie. Zawsze będę wdzięczny, że podjęliście Państwo wtedy taką decyzję (o nadaniu szkole patrona - red.). Dziękuję wam za to, że prowadzicie taką szkołę, niedużą, ale piękną. Dziękuję harcerzom - to jest patriotyczne wychowanie, na którym przecież świętej pamięci Lechowi Kaczyńskiemu tak zależało. Widzę, że o tym wszystkim tutaj się pamięta. Wiem, że pan prezydent byłby szczęśliwy, że taka szkoła nosi jego imię.

Prezydent Duda mówił też o obecności sił NATO w naszym regionie.

- W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński bardzo starał się o to, by w Polsce została zlokalizowana baza amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Walczył o to, wyraźnie mu na tym zależało i był niesłychanie zdeterminowany. Ostatecznie mu wtedy w tym przeszkodzono. Pamiętam, jak powiedział do nas w swoim gabinecie, że obecność wojska amerykańskiego ma kluczowe znaczenie strategiczne i polityczne. Mówił, że w momencie, gdy tu będzie armia Stanów Zjednoczonych, to będzie oznaczało, że to jest wolny, prawdziwie demokratyczny świat, że to nie jest rosyjska strefa wpływów. Teraz obchodzimy dwudziestolecie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim i ten sojusz jest faktycznie obecny. Nie tylko my jesteśmy w NATO, NATO jest u nas. I to absolutnie nie tylko w wymiarze symbolicznym. Byłem przed chwilą w Orzyszu, spotkałem się z żołnierzami NATO - naszymi, amerykańskimi, chorwackimi, brytyjskimi, rumuńskimi - którzy ramię w ramię służą, ćwiczą, zaprzyjaźniają się i mówią, że żyjemy w pięknym, bezpiecznym kraju. To jest dla mnie realizacja testamentu Lecha Kaczyńskiego.

Głos zabrał też Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.

- Chciałbym podziękować za to, że pan prezydent Andrzej Duda przyjechał do naszej szkoły. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, że wreszcie władze z Warszawy dostrzegają takie małe miejscowości, doceniają je, odwiedzają. Pamiętam, gdy pan Andrzej Duda był tu po raz pierwszy jeszcze jako europoseł. Posadził wtedy dąb upamiętniający policjanta, historia zatoczyła dzisiaj koło. Cieszę się i mam nadzieję, że to jedna z wielu wizyt pana prezydenta w gminie Ełk - powiedział Tomasz Osewski.

Później przyszła kolej na część artystyczną przygotowaną na tę okazję przez uczniów SP w Chełchach. Na koniec dyrektor szkoły Karol Marchel wręczył prezydentowi wraz z uczniami kwiaty.

mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Teńka #2696474 | 91.233.*.* 12 mar 2019 17:28

  lata sześćdziesiąte,uczyła P.Krystyna Polakowska.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kalina #2693329 | 5.173.*.* 6 mar 2019 22:30

  Szkoda dzieci, a osewski będzie się kiedyś wstydził

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tryton #2693288 | 91.233.*.* 6 mar 2019 20:39

  Super. Świetna uroczystość. Można znaleźć krótki filmik z tej wizyty. Chyba jednak organizatorzy z jedną rzeczą przedobrzyli. Zwróćcie uwagę na część powitalną Prezydenta na podwórku przed szkołą. Wszyscy w grubych ubraniach. Normalne, bo zimno i wieje wiatr. A ktoś wpadł na pomysł, by wystawić biednych zuchów w koszulkach z krótkimi rękawami. Widać po ich twarzach, że ledwo już stoją z zimna. Czy nikt nie pomyślał, że naraża na szwank ich zdrowie? Dam głowę, że Prezydent, rozsądny człowiek, nie miał by nic przeciwko temu, by stali w kurtkach. Przecież było zimno, co było czuć i widać po ubiorach oficjeli, rodziców i innych dzieciaków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. OLSZTYNIAK #2693281 | 88.156.*.* 6 mar 2019 20:32

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zapraszamy z wizyta PANA PREZYDENTA DUDE , do nastepnych szkoł jest tyle na warmi i mazurach

  1. jj #2693250 | 89.228.*.* 6 mar 2019 19:24

   podpisał coś, adrian? ;b

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages