Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wietrzenie EKOmagazynu w Internacie Zespołu Szkół nr 6 w Ełku

2019-03-07 12:12:21 (ost. akt: 2019-03-07 12:13:04)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

Już w lutym poczuliśmy wiosnę! W przypływie sił i chęci opróżniliśmy nasz „magazyn różności” systematycznie zapełniany przez młodzież, pracowników internatu i szkoły oraz mieszkańców Ełku.

Książki, nici do wyszywania, włóczka, serwetki, obrusy, płyty CD i MP3,... zawieźliśmy do Klubu Seniora "Senior+". Dary te zostały rozdysponowane pomiędzy placówki prowadzone przez ełcki MOPS, czyli cieszą obecnie podopiecznych Klubu Seniora "Senior+" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Odzież, buty, torebki, artykuły dziecięce, książki,... trafiły do podopiecznych Domu Samotnej Matki, a książki dziecięce i młodzieżowe - na półkę w NZOZ "Eskulap" w Ełku. Ich zadaniem „na nowej drodze życia” jest umilanie pacjentom czasu spędzanego w poczekalni.

Natomiast artykuły pasmanteryjne i papiernicze służą podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku do tworzenia „upcyklingowych” dzieł sztuki, które można zamówić i kupić w ełckiej Galerii Osób Niepełnosprawnych przy ul. Mickiewicza 12. (Upcykling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej).

Zebrany w internacie i w szkole drobny ZSEE dołączył do kolekcji Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Sprzęt ten jest gromadzony w ramach VIII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”.

W naszym EKOmagazynie zostały tylko zużyte baterie zebrane w ramach akcji „Walentynkowa Skrzynka Bateriowa”. Odpady te pod koniec marca br. zostaną odebrane przez firmę utylizacyjną.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages