Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Oszuści znów się podszywają. Tym razem pod skarbówkę

2019-03-13 11:00:00 (ost. akt: 2019-03-13 11:51:41)

Autor zdjęcia: Pixabay

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca podszywa się pod urząd skarbowy i straszy kontrolami.

Nadawca wiadomości wysyła potencjalnym ofiarom maile z adresu mf.gov@ministerstwofinansow54.pl. W treści podający się za przedstawiciela fiskusa informuje o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej i wystąpieniu błędu w złożonej deklaracji podatkowej. Nadawca informuje, że w przypadku braku kontaktu zostanie wszczęte postępowanie oraz zostanie zastosowana kara z KKS-u.

— Ministerstwo Finansów i urząd skarbowy nie są autorami takich wiadomości, a procedury administracyjne nie przewidują składania wyjaśnień drogą mailową. Otwieranie załącznika lub zamieszczonych w niej linków, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom — przestrzegają rzecznicy prasowi KAS.

Przypominamy, że nie należy otwierać żadnych załączników mailowych z niepewnych adresów ani nawet odpowiadać na podejrzane wiadomości. W skrajnych przypadkach oszuści tym sposobem mogą wydobyć z logów komputera najbardziej wrażliwe dane, takie jak hasła czy numery kart kredytowych.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Asd #2697201 | 5.173.*.* 13 mar 2019 20:41

  Dziwie się ze ludzie się na coś takiego nabierają. Urząd skarbowy jako placówka Państwa wysyła listy polecone a nie e-maile.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. x-man #2696873 | 176.221.*.* 13 mar 2019 12:38

  Oszuści pod oszustów się podszywają ? Ciekawe :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages