Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Chłopaki zawsze są gotowi na zawycie syreny

2019-03-13 09:49:05 (ost. akt: 2019-03-13 10:47:25)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Ruszył nasz plebiscyt na najpopularniejszą jednostkę OSP w powiatach i całym regionie. Świetnie radzi sobie OSP Bobry, która w poprzedniej edycji plebiscytu wygrała w powiecie ełckim.

Przypominamy, że trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszą jednostkę OSP w całym regionie i poszczególnych powiatach. Mimo, że zabawa dopiero się rozkręca, wyłaniają się już pierwsi faworyci. W powiecie ełckim na razie zdecydowanie wygrywa OSP Bobry. Druhowie ze wsi pod Prostkami to weterani naszego plebiscytu. Dwa lata temu byli w powiecie ełckim drudzy, w ubiegłym roku zdobyli złoty laur. Widać po ilości oddanych głosów, że ochotnicy nie tracą poparcia lokalnej społeczności.

Prezesem OSP Bobry od ponad 30 lat jest Henryk Strojewski.

— Dla mnie to normalne, że straż jest potrzebna w miejscowości i nie wyobrażam sobie, żeby jej w Bobrach nie było — mówi Henryk Strojewski. — Do pożarów bardzo często nie jeździmy, bo jesteśmy otoczeni jednostkami w Prostkach i Nowej Wsi Ełckiej, które mają większe możliwości. Ale jak trzeba, to mam 6-7 ludzi, którzy zawsze wskoczą w mundur i pojadą na akcję. Poza tym staramy się pomagać we wsi. Jak trzeba, to wysyłam chłopaków do skoszenia trawy jak zza zakrętu nic nie widać, albo jak trzeba coś naprawić. Po to są właśnie ochotnicze straże — mówi Henryk Strojewski. I dodaje: — Niestety, czasy nie są w tej chwili dla OSP łaskawe. Nie chodzi o to, że nie ma chętnych młodych ludzi. Są, tylko jak już ich wyszkolimy, to często zakładają rodziny i wyprowadzają się ze wsi, albo mają za dużo na głowie. Nie krytykuję ich za to, bo to przecież naturalne, że priorytety się zmieniają wraz z wiekiem. Ale to sprawia, że potrzeba nam wciąż "świeżej krwi", dlatego zachęcam do wstępowania do jednostek OSP kiedy tylko mogę. Trudno jest sobie wyobrazić Polskę lokalną bez strażaków-ochotników.

Zachęcamy do oddawania głosów na Wasze ulubione jednostki OSP. Ludzie tacy jak druhowie z Bobrów zasługują na docenienie.

Plebiscyt trwa do 22 kwietnia: Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu ełckiego otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.
Ranking regionalny


Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza: ranking regionalnyNajpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza: ranking regionalnyRegulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages