Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

OSP Stare Juchy: czujemy wsparcie mieszkańców

2019-03-22 11:54:56 (ost. akt: 2019-03-22 12:12:03)

Autor zdjęcia: OSP Stare Juchy/FB

Trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszą jednostkę OSP w powiatach i całym regionie. Tym razem rozmawiamy z druhem z OSP Stare Juchy.

Przypominamy, że trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszą jednostkę OSP w całym regionie i jego powiatach. Zabawa trwa w najlepsze i wyłaniają się już pierwsi faworyci.

W tym tygodniu rozmawiamy z druhami z OSP Stare Juchy. Jednostka to jedna z najstarszych i najprężniej działających straży ochotniczych w naszym regionie. Powstała tuż po wojnie, w 1946 roku. Od ponad 20 lat jest w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego.

W ubiegłym roku o akcji OSP Stare Juchy zrobiło się głośno w całym kraju. Ochotnicy uratowali konia, który zabłądził w lesie i wpadł do bagna. Akcja wyciągania umęczonego zwierzęcia trwała kilka godzin.

— Pracujemy bez przerwy, ale raz na jakiś faktycznie zdarzy się coś dużego. Tak było w przypadku słynnego już konia w bagnie. Mieliśmy też w ostatnich miesiącach kilka mniejszych i większych pożarów. Z ciekawostek - wczoraj interweniowaliśmy w sprawie przewróconej ciężarówki pełnej piwa. Uprzedzam pytanie - nic się nie wylało — śmieje się druh Tomasz Rogucki, skarbnik OSP Stare Juchy. — Tak jak chyba każda jednostka OSP w kraju, mamy problemy kadrowe. Mamy mało młodych ludzi. Nie tylko ja jestem zdania, że potrzeba systemowych rozwiązań, bo inaczej tego problemu nie załatwimy. Trzeba zdać sobie sprawę, że młodych do wstępowania do OSP trzeba zachęcać jak się tylko da. Także rozwiązaniami prawnymi i finansowymi — dodaje Rogucki. — Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się i jeszcze zdecydują przekazać nam 1 proc. swojego podatku. Zachęcam do tego wszystkich - jeśli nie wiecie jeszcze, co zrobić ze swoim procentem - oddajcie go ochotnikom. To dla nas podwójne wsparcie. Raz, że możemy dzięki temu uzupełniać jakże potrzebne wyposażenie. Dwa, że wiemy wtedy, że tak samo jak my stoimy na straży bezpieczeństwa społeczeństwa, tak ono dba o nas.


Zachęcamy do oddawania głosów na Wasze ulubione jednostki OSP.

Plebiscyt trwa do 22 kwietnia: Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu ełckiego otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.


Ranking regionalny

Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny


Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza: ranking regionalny


Regulamin: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages