Adrian Krukowski wicemistrzem Polski juniorów w boksie

2019-03-25 08:07:20(ost. akt: 2019-03-25 08:12:56)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Młody pięściarz Adrian Krukowski zajął drugie miejsce na mistrzostwach Polski juniorów w boksie, które odbyły się w minionym tygodniu.
W dniach 18-23 marca w Koninie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w boksie. Startowało 154 zawodników z terenu całej Polski.

Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik MKB Mazur Ełk Adrian Krukowski, który w kategorii wagowej 69 kg zdobył tytuł wicemistrza Polski. Ełczanin pokonał kolejno Patryka Rydza z Gardy Gierłatowice, Michała Szelińskiego z Wisły Kraków i Dominika Wojtczaka z Zagłębia Konin.

W pojedynku finałowym o tytuł mistrza Polski po bardzo dobrej walce Adrian przegrał na punkty z Michałem Jarlińskim z Championa Włocławek.

— Była to najlepsza walka finałowa, zwycięzca tej walki Michał Jarliński został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski — relacjonuje trener MKB Mazura Ełk Tadeusz Biryło.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki dotacji z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku w ramach otrzymanych grantów na działalność fizyczną dzieci i młodzieży.