Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Ochotnicy z gminy Ełk z nowymi wozami

2019-03-26 08:40:39 (ost. akt: 2019-03-26 08:51:22)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Wozy trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowej Wsi Ełckiej, Rożyńsku i Chełchach.

Bardzo ważne w gminie Ełk jest bezpieczeństwo jej mieszkańców, stąd nasze działania w zakresie ochrony zdrowia czy doposażania służb mundurowych – mówi Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Miło mi jest poinformować, że systematycznie unowocześniamy sprzęt ratujący zdrowie i życie ludzkie chociażby naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Pod koniec roku przekazaliśmy im wyposażenie i urządzenia o wartości blisko 45 tysięcy złotych, a teraz przyszedł czas na nowsze samochody bojowe, ale już za dużo większe środki.

Samorząd za około 650 tysięcy złotych kupił używane samochody pożarnicze MAN 18-225, MAN 14ML oraz DAF LF. Wozy trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowej Wsi Ełckiej, Rożyńsku i Chełchach. Pojazdy są już oznakowane numerami operacyjnymi i nazwą jednostki

– Te samochody z pewnością zwiększają zdolność bojową jednostek, poprawiają szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne oraz umożliwiają skuteczne prowadzenie działań ratowniczych w różnych warunkach – dodaje wójt Osewski.

Oficjalne przekazanie wozów odbyło się w sobotę.

– Cieszę się, że mogłem doczekać tej chwili, w której możemy cieszyć się dobrymi i markowymi samochodami – powiedział Marek Markowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. – Strażacy zawodowi bez ochotników nie istnieją.

W gminie Ełk w pięciu miejscowościach swoją siedzibę ma Ochotnicza Straż Pożarna. Remizy znajdują się w: Nowej Wsi Ełckiej, Woszczelach, Chełchach, Rożyńsku i Stradunach. Jednostki OSP Woszczele i Nowa Wieś Ełcka działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Wspomniane jednostki mają swoje sztandary. Wszystkie jednostki OSP na terenie gminy są w pełni umundurowane i wyposażone w sprzęty do ratownictwa, w tym m.in. aparaty tlenowe, piły do drewna, betonu i stali, agregaty prądotwórcze, zestawy hydrauliczne, radiostacje MOTOROLA, pompy pływające NIAGARA, pompy szlamowe, maszty oświetleniowe itd.

W 2015 roku Minister Spraw Wewnętrznych wyraził zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szeligach – Jednostka Ratownictwa Wodnego. Jednostka jest umundurowana, przeszkolona i posiada na wyposażeniu sprzęt ratownictwa wodnego m.in. łódź ratowniczą „ SOLAR 450 CONGO”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages