środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Akcja „Bicia rekordu w liczbie uczestników myjących zęby”.

2019-04-04 09:16:16 (ost. akt: 2019-04-04 09:16:20)

Autor zdjęcia: Jolanta Andruszkiewicz

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, we czwartek 21 marca dzieci z ełckich przedszkoli wraz z pracownikami wzięły udział w Akcji „Bicia rekordu w jak największej liczbie uczestników myjących zęby”.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi najmłodszych i ich opiekunów na konieczność dbania o zęby i poprawę higieny jamy ustnej dzieci poprzez stosowanie prawidłowej techniki mycia zębów, a także naukę poprzez wspólną zabawę pod kontrolą dorosłych oraz przełamanie strachu przed dentystą.
Przygotowania to tego dnia trwały długo. Przedszkolaki poznawały techniki poprawnego mycia zębów, dowiedziały się jak kiedyś wyglądały szczoteczki do mycia zębów, a także produkowały własną pastę.

Wszystkie działania zostały objęte patronatem Akademii Aquafresh. Dzięki filmom edukacyjnym i animowanym postaciom Milky-ego, Billy-ego i Lily walka ze złym Robaczkiem Próchniaczkiem i Cukrowym Łobuzem jest znacznie prostsza.

Pomysłodawcami Akcji na terenie miasta Ełk są Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” we współpracy ze Szkołą Policealną „Medyk”. Pani Joanna Zalewska lekarz dentysta ze Szkoły Policealnej wraz z uczennicami - higienistkami stomatologicznymi - udzieliły wsparcia wszystkim przedszkolom biorącym udział w akcji poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych i instruktaż z zakresu prawidłowej techniki mycia zębów.

21 marca 2019 wszystkie przedszkolaki z naszego miasta ruszyły do łazienek szczotkować zęby. Zadanie wykonywały skrupulatnie i pod okiem specjalistów przez 2 minuty. Dzieciaki bardzo entuzjastycznie podeszły do akcji, która wyzwoliła w nich pokłady świetnego humoru.

W tym roku do naszych działań przyłączyło się MP „Bajka”, MP i Żłobek „Ekoludki”, MP „Mali Odkrywcy”, Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka” i Punkt Przedszkolny „Plastuś”. Przedszkola biorące udział w Akcji otrzymają certyfikaty, a dla dwóch grup przedszkolnych, które najmilej przyjęły higienistki z „Medyka”- wierszem, piosenką, strojem lub dekoracją - są przewidziane nagrody od sponsorów: KMI Porta i Ełckie Centrum Kultury w Ełku.
W tegorocznej akcji udało nam się pobić zeszłoroczny wynik i ustanowić nowy rekord 959 osób myjących zęby.

Liczymy na to, że za rok więcej przedszkoli dołączy do naszej akcji. Nie jest to jednak nasze ostatnie działanie związane z troską o jamę ustną i zdrowie dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz tablicy FB „Słonecznej Ósemki”. Już wkrótce zostaną wręczone nagrody dla najbardziej kreatywnych przedszkolaków wraz z rodzicami, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno-technicznym pod hasłem „Kto o zęby dba, ładny uśmiech ma!”.
Cieszmy się z każdego uśmiechu dziecka i róbmy wszystko co możemy by był on zdrowy i bez próchnicy.

Organizatorzy Akcji: Agnieszka Kiluk MP „Słoneczna Ósemka”, lekarz dentysta Joanna Zalewska Szkoła Policealna „Medyk” w EłkuPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: KacikPrzedszkolaka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages