Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Strajkują wszystkie szkoły w Ełku [AKTUALIZACJA]

2019-04-08 08:16:52 (ost. akt: 2019-04-08 09:39:04)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Rozmowy związków zawodowych nauczycieli ze stroną rządową zakończyły się fiaskiem. Od rana trwa zapowiadany od tygodni strajk nauczycieli. Dyrektorzy ełckich szkół proszą o nieposyłanie dzieci do szkół. Zajęcia nie odbywają się w żadnej ełckiej szkole normalnie funkcjonują tylko dwa przedszkola.

Od dzisiaj (8.04) trwa zapowiadany na początku marca protest nauczycieli. Rozmowy związków zawodowych ze stroną rządową toczyły się jeszcze w niedzielę w nocy. Do porozumienia z administracją doszło jedynie kierownictwo "Solidarności", ale nawet nauczyciele w tym związku zapowiedzieli, że do protestu się przyłączą. Tym samym, jak podaje ZNP, od 8 kwietnia nie ma zajęć w około 80 proc. placówkach edukacyjnych w całym kraju.

W Ełku zajęcia nie odbywają się w żadnej szkole podstawowej. Pracują tylko dwa przedszkola. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia ełccy rodzice zostali poinformowani przez dyrektorów szkół, że zajęć prawdopodobnie nie będzie. Rodzice zostali też poproszeni o to, by nie posyłać dzieci do szkół, jeśli to możliwe. Na terenie większości placówek zapewniona jest opieka, ale nie ma zajęć dydaktycznych, nie pracują też stołówki. Na szkołach wywieszono flagi państwowe i związkowe.

Poniżej wiadomość dyrektora ełckiej SP9 do rodziców.

	http://m.wm.pl/2019/04/orig/zrzut-ekranu-2019-04-08-o-08-23-10-541540.jpg

Wciąż nie wiadomo, co ze sprawdzianami ósmoklasistów i gimnazjalistów. Dyrektorzy zapewniają, że jeśli zostaną powołane komisje egzaminacyjne, testy odbędą się planowo.

— Jeżeli chodzi o egzaminy, to ich przeprowadzenie zależeć będzie wyłącznie od powołania komisji egzaminacyjnych o czym będę Państwa na bieżąco informować poprzez stronę internetową szkoły i e - dziennik. W czasie egzaminów, ze względów organizacyjnych szkoła nie zapewni opieki uczniom, gdyż są ustalone dni wolne, o których zostaliście Państwo poinformowani we wrześniu 2018r. — informuje rodziców przez stronę internetową SP2 dyrektor Dorota Szczawińska.

Dyrektorzy, jeśli nie będą w stanie zapewnić opieki uczniom, mają prawo zamknąć szkołę. O zamknięciach będziemy informować w ramach uzyskiwania kolejnych informacji.

AKTUALIZACJA:

Dzisiaj rano byliśmy w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Do szkoły przyszła tylko garstka dzieci, którym pracujący nauczyciele zapewnili zajęcie. W szkole byliśmy, kiedy akurat odbywało się spotkanie dyrekcji z pracownikami w sprawie organizacji pracy.

AKTUALIZACJA 2

Zajęć nie ma też w szkołach średnich. Strajkujący nauczyciele wpisują się od rana na listy. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że do strajku przystąpi 70-80% nauczycieli ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Spośród placówek prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Ełku nie strajkuje tylko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ełku, gdzie uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, zajęć nie będzie tylko dzisiaj - wynika to z porozumienia między nauczycielami i rodzicami.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarecki #2726982 | 46.165.*.* 5 maj 2019 21:40

  Sprzątaczka 32 tyś rocznie 2830 m2 do sprzątania , ranga najniższa kasta, konserwator 33 tyś, rocznie 5 etatów / palacz, spawacz, elektryk, ogrodnik, sprzątacz,dozorca/ za 1 pobory, ranga jeleń , kierownik ds. gospodarczych 36 tyś, rocznie, prawa noga dyrektora 12 etatów /kadrowiec, mechanik, z-ca sprzątaczki, konserwatora, palacza, przynieś, wynieś, pozamiataj pana od wf, informatyk , lewa ręka pana nauczyciela od informatyki, dozorca ksero, zleceniodawca zamówień publicznych, pan/ni od przeglądów technicznych, organizator fizyczny wszelkich imprez ,dyskotek, apeli/ ranga ogon dyrektora bez dodatku. Nauczyciele kłamią o swoich poborach - drogi nauczycielu ile masz dodatku do wczasów pod gruszą ad 2019/ 1400 zł/ Zdradziliście administrację i obsługę !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. darecki #2722825 | 89.228.*.* 25 kwi 2019 17:38

  No jak tam ,,nauczyciele,, szczeny Wam opadną jak dostaniecie pensje. A może już czas wystąpić do guru związku ZNP o wypłacenie pieniążków za czas strajku,kto pierwszy ten lepszy ................bo dla wszystkich kasy nie starczy .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stanisław #2722421 | 176.221.*.* 25 kwi 2019 09:34

   Proszę Was drodzy nauczyciele o rozwagę, opamiętanie, nie ulegajcie presji polityków wrogich Polsce, Pan Broniarz to nie wyrocznia, to zagorzały zwolennik poprzedniej opcji, opcji która nie troszczyła się o los oświaty i pensje nauczycieli. Bądźcie samodzielni w myśleniu, nie dajcie się manipulować!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. JAN #2717678 | 176.221.*.* 16 kwi 2019 12:14

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Komuchom prawda w oczy kole

   1. Ryszard #2717566 | 5.172.*.* 16 kwi 2019 08:00

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. żadnej podwyżki, likwidacja przywilejów, a broniarz do paki za destabilizacje kraju. ZNP wypłaca odszkodowania dla rodziców za nie realizowanie obowiązku szkolnego

    Pokaż wszystkie komentarze (50)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages