Piątek, 19 kwietnia 2019. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Strajkują wszystkie szkoły w Ełku [AKTUALIZACJA]

2019-04-08 08:16:52 (ost. akt: 2019-04-08 09:39:04)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Rozmowy związków zawodowych nauczycieli ze stroną rządową zakończyły się fiaskiem. Od rana trwa zapowiadany od tygodni strajk nauczycieli. Dyrektorzy ełckich szkół proszą o nieposyłanie dzieci do szkół. Zajęcia nie odbywają się w żadnej ełckiej szkole normalnie funkcjonują tylko dwa przedszkola.

Od dzisiaj (8.04) trwa zapowiadany na początku marca protest nauczycieli. Rozmowy związków zawodowych ze stroną rządową toczyły się jeszcze w niedzielę w nocy. Do porozumienia z administracją doszło jedynie kierownictwo "Solidarności", ale nawet nauczyciele w tym związku zapowiedzieli, że do protestu się przyłączą. Tym samym, jak podaje ZNP, od 8 kwietnia nie ma zajęć w około 80 proc. placówkach edukacyjnych w całym kraju.

W Ełku zajęcia nie odbywają się w żadnej szkole podstawowej. Pracują tylko dwa przedszkola. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia ełccy rodzice zostali poinformowani przez dyrektorów szkół, że zajęć prawdopodobnie nie będzie. Rodzice zostali też poproszeni o to, by nie posyłać dzieci do szkół, jeśli to możliwe. Na terenie większości placówek zapewniona jest opieka, ale nie ma zajęć dydaktycznych, nie pracują też stołówki. Na szkołach wywieszono flagi państwowe i związkowe.

Poniżej wiadomość dyrektora ełckiej SP9 do rodziców.

	http://m.wm.pl/2019/04/orig/zrzut-ekranu-2019-04-08-o-08-23-10-541540.jpg

Wciąż nie wiadomo, co ze sprawdzianami ósmoklasistów i gimnazjalistów. Dyrektorzy zapewniają, że jeśli zostaną powołane komisje egzaminacyjne, testy odbędą się planowo.

— Jeżeli chodzi o egzaminy, to ich przeprowadzenie zależeć będzie wyłącznie od powołania komisji egzaminacyjnych o czym będę Państwa na bieżąco informować poprzez stronę internetową szkoły i e - dziennik. W czasie egzaminów, ze względów organizacyjnych szkoła nie zapewni opieki uczniom, gdyż są ustalone dni wolne, o których zostaliście Państwo poinformowani we wrześniu 2018r. — informuje rodziców przez stronę internetową SP2 dyrektor Dorota Szczawińska.

Dyrektorzy, jeśli nie będą w stanie zapewnić opieki uczniom, mają prawo zamknąć szkołę. O zamknięciach będziemy informować w ramach uzyskiwania kolejnych informacji.

AKTUALIZACJA:

Dzisiaj rano byliśmy w Zespole Szkół Sportowych w Ełku. Do szkoły przyszła tylko garstka dzieci, którym pracujący nauczyciele zapewnili zajęcie. W szkole byliśmy, kiedy akurat odbywało się spotkanie dyrekcji z pracownikami w sprawie organizacji pracy.

AKTUALIZACJA 2

Zajęć nie ma też w szkołach średnich. Strajkujący nauczyciele wpisują się od rana na listy. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że do strajku przystąpi 70-80% nauczycieli ełckich szkół ponadgimnazjalnych. Spośród placówek prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Ełku nie strajkuje tylko Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ełku, gdzie uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, zajęć nie będzie tylko dzisiaj - wynika to z porozumienia między nauczycielami i rodzicami.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JAN #2717678 | 176.221.*.* 16 kwi 2019 12:14

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Komuchom prawda w oczy kole

  1. Ryszard #2717566 | 5.172.*.* 16 kwi 2019 08:00

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. żadnej podwyżki, likwidacja przywilejów, a broniarz do paki za destabilizacje kraju. ZNP wypłaca odszkodowania dla rodziców za nie realizowanie obowiązku szkolnego

   1. Oleg #2717562 | 5.172.*.* 16 kwi 2019 07:55

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak można być tak zaślepionym i tępym aby nie widzieć w tym całym broniarzy aktywnego polityka, gorącego zwolennika poprzedniego układu, układu który przecież dawał podwyżki.

   2. ełczanka #2715700 | 83.9.*.* 12 kwi 2019 19:09

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Od 30 lat pracuję w sklepie i nie mam ani urlopu zdrowotnego, ani krzesełka na stanowisku pracy,ani wyższej pensji jak najniższa krajowa,trzynastki,a co to,dofinansowanie do wczasów też mi obce, latem może się uda wyprosić tydzień wolnego, żeby wyjechać gdzieś z dziećmi,emeryturki też wcześniej nie dostanę i dodam ,że mąż pracuje w ruchu ciągłym od 30 lat i nie miał wolnych świąt,więc pozdrawiam inteligentne nieroby i cichutko liczę na pozew

    1. ela #2714002 | 95.49.*.* 10 kwi 2019 13:28

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. na stronie UM EŁK są oświadczenia majątkowe naszych radnych , którzy pracują na etatach w szkołach. np oświadczenie Ewy A lub Tomasza P naprawdę to jest bezczelność strajkować z takimi pensami np 91 tyś rocznie - łatwo policzyć prawda? bez komentarza banda nierobów to za mało p;owiedziane

     Pokaż wszystkie komentarze (43)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages