Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

"Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność". Ełccy hodowcy gołębi pocztowych ze sztandarem

2019-04-11 08:00:00 (ost. akt: 2019-04-11 12:17:21)

Autor zdjęcia: Oddział Ełk PZHGP

Polski Związek Gołębi Pocztowych Oddział Ełk ma swój sztandar. Uroczystości jego przekazania odbyła się w sobotę w Regielnicy. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W minioną sobotę odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Ełku. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w kościele pod patronatem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Regielnicy. Kolejnym punktem programu było wręczenie sztandaru dla 13 Oddziału PZHGP w Ełku oraz odznak pamiątkowych dla uczestników uroczystości.

Nadanie sztandaru, choć już samo w sobie było niezwykłym wydarzeniem, stworzyło także dobrą okazję do prześledzenia historii oddziału, ocenienia wspólnego dorobku, przypomnienia ludzi, którzy tworzyli go od samego początku.

W uroczystości nadania sztandaru wzięli udział zarówno przedstawiciele samorządów z powiatu ełckiego, jak i również goście z gminy Biała Piska czy powiatu kolneńskiego. Chrzestnymi sztandaru zostali Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Biała Piska Beata Sokołowska. Warto dodać, że do ełckiego oddziału należy aż 40 hodowców z Białej Piskiej.

— Cytując słowa jednego z moich ulubionych pisarzy, że: „Bez pasji jesteśmy skazani na przeciętność”, gratuluję Państwu tak nietuzinkowego hobby. Przed Państwem kolejny sezon lotowy. I tak, jak maturzystom życzy się połamania pióra na egzaminach, tak Wam, hodowcom, życzę niekończących się sukcesów: długich, owocnych i zwycięskich lotów — mówiła podczas uroczystości w Regielnicy Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

— Wyrazy uznania dla prezesa księdza Roberta Leśniewskiego, który wkładał serce w rozwój oddziału Ełk, jak również obecnego prezesa Grzegorza Karwela, który godnie kontynuuje to dzieło. Sztandar to honor, zaszczyt, symbol. Pod sztandarem ludzie się jednoczą. Sztandar powoduje jedność w związku. Ale sztandar to również wyzwanie, aby godnie reprezentować swój oddział, związek — mówił podczas uroczystości przedstawiciel Zarządu Okręgu Białystok. — Sztandar powoduje, że jednamy się, że chcemy się spotykać, że chcemy rywalizować. Ten sport to wielka pasja, wielkie wyzwanie. Umiejętność wygrywania to piękna rzecz, ale umiejętność przegrywania w mojej ocenie to jeszcze piękniejsza rzecz. Bo jeśli potrafimy przegrywać, to też umiemy wyciągać wnioski, dlaczego się nam nie udało. Szukamy tych powodów w sobie, a nie w kolegach.

Sztandar ufundował Komitet Fundacyjny z Zarządu Oddziału Ełk PZHGP, Społeczność Stowarzyszenia i Przyjaciół Oddziału Ełk.

— Jestem szczególnie zaszczycony, że po 24 latach możemy stanąć pod jednym wspólnym sztandarem. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania idei naszego sztandaru — mówił podczas uroczystości przewodniczący ełckiego oddziału Grzegorz Karwel.

Wśród wielu osób, które wymienił, znalazł się już wspomniany wcześniej ksiądz Robert Leśniewski, który pełnił funkcję przewodniczącego komitetu organizacyjnego, jego członkowie, a także wszyscy hodowcy gołębi.

— Dziękuję szczególnie Ryszardowi Jastrzębskiemu i Czesławowi Zajko za utworzenie w 1995 roku oddziału Ełk. Gdyby nie wy panowie, nie było by nas tutaj na tak podniosłej uroczystości, jaką jest wręczenie sztandaru dla naszego oddziału — dziękował Grzegorz Karwel.

Fot. Oddział Ełk PZHGP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Artur #2714579 | 83.9.*.* 11 kwi 2019 11:20

  Brawo hodowcy za waszą piękna pasję. Szacunek pani Sokolowskiej..

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages