środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Nadkom. Andrzej Plesiuk z tytułem najlepszego policjanta szachisty

2019-04-11 11:39:46 (ost. akt: 2019-04-11 11:43:40)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Nadkom. Andrzej Plesiuk zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji jako najlepszy policjant w XVIII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pokrzywnej.

Ełcki policjant nadkom. Andrzej Plesiuk został najlepszym z policjantów w XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach, które odbyły się w Pokrzywnej w województwie opolskim. To kolejny sukces ełckiego policjanta w tej grze i 12 tytuł mistrza w ogólnopolskim konkursie w szachach klasycznych.

W turnieju wzięli udział reprezentacji m.in. Straży Pożarnej, policjanci, celnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, żołnierze. O wygraną walczyło 79 uczestników i uczestniczek. Nadkom. Andrzej Plesiuk wśród policjantów zajął I miejsce w szachach klasycznych. W ogólnej klasyfikacji natomiast znalazł się na VII miejscu. Policjant otrzymał Puchar Komendanta Głównego Policji. Nasz kolega zwyciężył w pięciu partiach, w trzech zremisował i jednym spotkaniu przegrał, uzyskując łącznie 6,5 na 9 możliwych punktów.

Gratulacje policjantowi złożyli także Komendant Powiatowy Policji w Ełku insp. Paweł Szyperek i jego zastępca mł. insp. Jarosław Werla.

Nadkom. Andrzej Plesiuk zawodowo, jako funkcjonariusz policji, jest specjalistą do walki z przestępczością komputerową. W czasie wolnym w szachy gra od wielu lat, wielokrotnie zwyciężał w różnych turniejach szachowych. Traktuje to jako hobby i przyjemną formę spędzania wolnego czasu. Uważa, że szachy uczą strategicznego myślenia, koncentracji i cierpliwości.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2714989 | 89.228.*.* 11 kwi 2019 20:25

    Szach Mat i PAT :-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages