Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Niezapominajka w Muzeum Historycznym

2019-04-11 11:43:34 (ost. akt: 2019-04-11 11:50:31)

Autor zdjęcia: Barbara Markowska

Wizyta w Muzeum Historycznym to okazja do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną. To również kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

Wychowankowie Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka” z grup: „Motylki” i „Słoneczka” wybrały się do Muzeum Historycznego na zajęcia „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Prowadząca spotkanie, pani Magda Szumska zapoznała dzieci z zasadami zwiedzania muzeum oraz pokazała na czym polega praca muzealnika. Uczestnicy zobaczyli najciekawsze eksponaty i poznali podstawowe pojęcia związane z funkcjonowaniem tej instytucji.

Głównym celem zajęć w muzeum to wprowadzenie młodego człowieka w świat muzeów, kultury i sztuki. Przedszkolaki mogły też samodzielnie wydrukować obrazek w starej drukarni. Następnie obejrzały wystawę zorganizowaną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza, „Sport w powojennym Ełku 1945-1956”. Dzieci zobaczyły jak wyglądały i z czego były zrobione dawne piłki nożne, buty sportowe, stroje sportowe jak również oglądały zdjęcia z wydarzeń sportowych, sylwetki sportowców i działaczy sportowych.

Dużą uwagę przykuł nowy eksponat – dawna karoca, która właśnie dotarła do ełckiego muzeum, a którą będzie można obejrzeć niebawem po odrestaurowaniu.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mpn3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages