Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Są umowy na boiska wiejskie w Stradunach i Woszczelach

2019-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2019-04-15 13:20:24)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Zapowiadane od ubiegłego roku boiska wiejskie w Stradunach i Woszczelach są coraz bliżej. W ubiegły piątek wójt gminy Ełk podpisał z wykonawcą umowę. Budowa dofinansowana z funduszy unijnych rozpocznie się lada dzień.

Gmina Ełk rusza z realizacją kolejnych inwestycji. Chodzi o infrastrukturę sportową w Woszczelach i Stradunach. W piątek 12 kwietnia wójt Tomasz Osewski podpisał stosowne umowy z wykonawcą – spółką Eversport z Warszawy i lada dzień zostanie przekazany mu teren, na którym rozpocznie się budowa boisk.

– To nie pierwsza nasza inwestycja tego typu, wykonaliśmy kilkadziesiąt takich boisk – mówi Marcin Marcinkowski, prezes zarządu firmy Eversport.

Budowa infrastruktury w Woszczelach i Stradunach rozpocznie się lada dzień, a realizacja będzie możliwa dzięki środkom zewnętrznym.

– Na budowę kompleksów lekkoatletycznych w Woszczelach i Stradunach pozyskaliśmy środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – informuje wójt gminy Ełk Tomasz Osewski – Koszty obu zadań są prawie identyczne, różnica jest około 20 tysięcy złotych. Na budowę infrastruktury sportowej w Woszczelach przeznaczamy prawie 1 milion i 298 tysięcy złotych zaś na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Stradunach 1 milion 320 tysięcy złotych.

Wójt i wykonawca obiecują, że budowa skończy się w połowie sierpnia.

– Zgodnie z umową budowa potrwa do 16 sierpnia, tak by na nowy rok szkolny 2019/2020 obiekty mogły być otwarte i udostępnione dzieciom – dodaje Osewski. — Poprzez budowę przyszkolnej infrastruktury sportowej umożliwimy prowadzenie zajęć sportowych na dobrym poziomie. Uczniom Szkoły Podstawowej w Woszczelach, Zespołu Szkół w Stradunach, szkół okolicznych oraz mieszkańcom gminy Ełk udostępnione zostaną dobrze wyposażone obiekty lekkoatletyczne. W ten sposób umożliwimy dzieciom i młodzieży realizować swoje pasje i zainteresowania.

Inwestycje w Woszczelach i Stradunach będą polegać na budowie: bieżni, skoczni do skoku wzwyż, boiska do piłki nożnej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą, oświetlenia.

źr. UG Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2717644 | 83.9.*.* 16 kwi 2019 11:02

  Mam pytanie. Przeczytałem że zastraszono nauczycieli w szkołach Gminy.. Pytam więc czy byliście nauczyciele przezorni i zapisaliscie się do związków oprócz pisowskiej organizacji poddanczej jaka jest solidarność. Czy pożalowaliscie marnych. 40 zł miesięcznie. Dziś ten który was zastraszył mógłby wam co najwyżej skoczyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tutejszy #2717575 | 5.172.*.* 16 kwi 2019 08:13

  Niech się szanowny Wójt pochwali podwyżkami stawek za odbiór odpadów, bo coś cisza... Na stronie gminy nic. W BIP jest opublikowana stosowna uchwała Rady, ale kto z mieszkańców regularnie grzebie w BIPie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. X #2717335 | 89.228.*.* 15 kwi 2019 18:21

  Wreszcie zaczyna coś się dziać !!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages