Piękna bramka Jagłowskiego. Ełczanie ograli nowodworzan

2019-04-23 08:00:00(ost. akt: 2019-04-23 08:44:31)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski/MKS Mazur Ełk

Ostatnie cztery kolejki ełckiego Mazura można uznać za udane. Ełczanie odnotowali dwa zwycięstwa i dwa remisy. W minioną sobotę pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki aż 3:1.
Po ciężkich kilku miesiącach piłkarze MKS-u Mazur Ełk biorą się w garść i zaczynają odrabiać straty. W ostatnich czterech kolejkach III ligi ełczanie dwukrotnie remisowali i zwyciężali. Ostatnie zwycięstwo odnotowali w minioną sobotę, kiedy to na wyjeździe grali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Po pełnym ofensywnych akcji spotkaniu piłkarze Mazura zeszli z murawy zadowoleni ze zwycięstwa 3:1.

Wynik otworzył w 28. minucie Maciej Radaszkiewicz wykorzystując znakomite podanie i nieuwagę defensywy gości. Później gra nieco się uspokoiła, ale emocje sięgnęły zenitu po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę meczu. W ciągu zaledwie 120 sekund ełczanie trafiali do siatki dwukrotnie. W 51. minucie akcję wykończył Bartosz Gużewski, który nie mógł nie wykorzystać doskonałego podania prostopadłego wprost pod nogi w polu karnym. Trzecią bramkę strzelił w 53. minucie Kacper Jagłowski. Jego strzał techniczny zza pola karnego prosto w okienko z pewnością możemy nazwać jedną z najefektowniejszych bramek obecnej rundy. Honorową bramkę dla nowodworzan strzelił Marcin Kozłowski w 67. minucie. Gospodarze honor uratowali, ale nie zdołali już pomniejszyć przewagi ełczan.

— Po takim meczu jeszcze bardziej szkoda, że przed tygodniem straciliśmy punkty z Łomżą — skwitował po meczu trener Mazura Przemysław Kołłątaj. — Strzeliliśmy trzy ładne bramki, ale w końcówce całkiem niepotrzebnie cofnęliśmy się głęboko do defensywy, zupełnie oddając gospodarzom inicjatywę — ocenił.

W dole tabeli mimo efektownego zwycięstwa wciąż panuje status quo. Ełczanie nadal zajmują przedostatnią pozycję, tracąc do trzeciej od końca Victorii Sulejówek cztery oczka, a do bezpiecznego na tę chwilę Ruchu Wysokie Mazowieckie - 6 oczek. Do końca sezonu pozostało jeszcze 11 spotkań, wszystko jest zatem możliwe. Cel jest jasny - utrzymać się w III lidze.

W środę zagrają w 1/4 finału Pucharu Województwa z Błękitnymi Ornetą. Natomiast Huragan Morąg ełczanie podejmą na własnym boisku w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17:00.