Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

17-letni włamywacz stanie przed sądem

2019-04-26 12:33:31 (ost. akt: 2019-04-26 12:38:20)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Policjanci zatrzymali 17-latka, który dokonał włamania do domu jednorodzinnego na terenie gminy Ełk oraz budynku gospodarczego i altanki na terenie ogródków działowych w Ełku. Ponadto ten sam sprawca dokonał kradzieży dwóch rowerów stojących na klatkach schodowych bloków.

Pod koniec marca i na początku kwietnia br., ełccy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży dwóch rowerów z klatek schodowych bloków mieszkalnych na terenie Ełku. Zgłaszający wycenili rowery odpowiednio na 1600 zł. i 1800 zł. Ustalono, że sprawcą kradzieży jest 17 – latek, który dopuścił się także włamań do domu jednorodzinnego w gminie Ełk, jak również pomieszczenia gospodarczego oraz altanki znajdujących się na terenie ogródków działkowych w Ełku. Łupem złodzieja padły m. in. telefony komórkowe, alkohol, wiertarka, wykaszarka, piła elektryczna, piła spalinowa oraz radio. Łączna wartość przedmiotów pochodzących z włamań to ponad 2000 złotych. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali 17 – letniego sprawcę kradzieży i włamań, który usłyszał łącznie cztery zarzuty. Na tym etapie postępowania odzyskano dwa skradzione rowery, które zwrócono ich właścicielom. W jednym przypadku rower rozpoznał właściciel w ełckim lombardzie, gdzie został wstawiony do sprzedaży.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages