Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Tomasz Osewski we władzach Związku Gmin Wiejskich

2019-04-29 13:00:00 (ost. akt: 2019-04-29 13:11:51)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Wójt gminy Ełk Tomasz Osewski został wybrany do władz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej podczas ubiegłotygodniowego zgromadzenia ogólnego związku.

W miniony czwartek i piątek odbywało się XXXIII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Podczas obrad w części merytorycznej pojawiły się takie zagadnienia, jak transport publiczny, program dróg samorządowych czy nowy model finansowania oświaty. Nie zabrakło również bardzo ważnego tematu, jakim jest integralność terytorialna granic gmin.

25 kwietnia 2019 roku dokonano wyboru nowego zarządu. Uznanie delegatów zdobył Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk, który został wybrany członkiem zarządu ZGW RP. Warto dodać, że na zgromadzenie ogólne Związku Gmin Wiejskich RP przybyło do Warszawy prawie 300 delegatów z całego kraju.

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Obecnie należy do niego 629 gmin. ZGW RP to ostatnia z dużych korporacji samorządów, w której od czasu wyborów samorządowych jeszcze nie odbyły się wybory nowych władz.

Zarząd kieruje działalnością Związku, reprezentuje go na zewnątrz, organizuje i inicjuje różne przedsięwzięcia. Zarząd decyduje m.in. w sprawach uchwalania projektów dokumentów programowych Związku, bieżących programów i projektów budżetów, zwoływania zgromadzeń ogólnych, delegowania członków do reprezentowania ZGW RP w działalności podmiotów krajowych i zagranicznych czy też zawierania umów i porozumień o współpracy krajowej i zagranicznej.

– To oczywiście bardzo miłe wyróżnienie, za które podziękowałem delegatom, wójtom i burmistrzom – mówi Tomasz Osewski. – Jestem przekonany, że w nowej kadencji Związek będzie aktywnie działał. Liczę na wiele wypracowanych pomysłów i dobrą współpracę z różnymi instytucjami, zwłaszcza rządowymi.

opr. tom

Fot. i źr.: Gmina Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages