Mazur kapitalny na wyjazdach

2019-05-13 10:00:00(ost. akt: 2019-05-13 10:48:55)
W końcu mamy komplet punktów! Piłkarze MKS-u Mazur Ełk na Mazowszu w minioną sobotę w świetnym meczu pokonali Victorię Sulejówek. Od bezpiecznej strefy podopiecznych Przemysława Kołłątaja dzielą już tylko trzy punkty.
W poprzedniej kolejce Mazur odniósł dotkliwą porażkę ze spadkowiczem z drugiej ligi — Legionovią Legionowo. Tym razem nastawienie było lepsze, bo sobotnim rywalem piłkarzy Mazura była Victoria Sulejówek, która w tym sezonie radzi sobie nie najlepiej. Mazur walczył w Sulejówku o pozostanie w grze o utrzymanie w III lidze i cel osiągnął. Warto dodać, że ełczanie ostatnio zaskakująco dobrze radzą sobie na wyjazdach. W sobotę wygrali po raz trzeci z rzędu na boiskach rywali, a dzięki kolejnym punktom mają już tylko jedno oczko straty do Victorii i trzy do Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przedarli się pod bramkę Mazura i po dośrodkowaniu w pole karne strzelili gola już w 8. minucie meczu. Zespół Przemysława Kołłątaja od razu zabrał się za obrabianie strat. Pierwsza próba Rafała Kalinowskiego była nieskuteczna, ale po kilku minutach 20-latek miał okazję do rehabilitacji i tym razem piłka po jego uderzeniu z kilkunastu metrów znalazła drogę do siatki. Wymiana ciosów trwała dalej. Mazurowi wyniku pilnował bramkarz Adam Radzikowski, który ponownie rozgrywał mecz na bardzo wysokim poziomie. Ełczan przed przerwą na prowadzenie powinien uszczęśliwić Dawid Kalinowski, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale na debiutanckiego gola w III lidze będzie musiał jeszcze poczekać. Losy rywalizacji po przerwie rozstrzygnął Bartosz Gużewski, ustalając wynik na 2:1.

Warto dodać, że w sobotę Mazur Ełk grał bardzo młodym składem. Ponad połowa osób biegających od początku na boisku to jeszcze nastolatkowie.

— Wyszliśmy na boisko ośmioma młodzieżowcami, mieliśmy problemy z powstrzymywaniem rywali w bocznych sektorach, ale chłopcy walczyli z całych sił, no i wróciliśmy w kompletem punktów. Wciąż liczymy się w grze o utrzymanie i w każdym kolejnym meczu będziemy chcieli przedłużać nasze szanse — mówił po meczu trener Przemysław Kołłątaj.

W środę ełczanie zmierzą się z drugą drużyną warszawskiej Legii. Tym razem to Stołeczni przyjadą do Ełku. Natomiast w sobotę rywalami piłkarzy Mazura będą zawodnicy trzeciej w tabeli Lechii Tomaszów Mazowiecki.