Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Barbara Skopowska mawiała: "Bądźmy szczęśliwi każdego dnia"

2019-05-16 11:00:00 (ost. akt: 2019-05-16 12:08:25)

WSPOMNIENIE\\\ 7 maja odeszła Barbara Skopowska, ceniona nauczycielka muzyki, bardzo aktywnie działająca na rzecz mieszkańców Ełku. Była m.in. inicjatorką i założycielką Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty "Bakałarz".

Barbara Skopowska urodziła się w Grajewie w 1942 roku, ale całe swoje życie zawodowe spędziła w Ełku. Uczęszczała do Liceum Pedagogicznego i Szkoły Muzycznej w Ełku. Pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku, gdzie prowadziła lekcje wychowania muzycznego i chór szkolny. Zajmowała się również dziećmi po zajęciach lekcyjnych prowadząc świetlicę z dożywianiem.

Przez wiele lat była prezesem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, a po odejściu na emeryturę została przewodniczącą Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP.
Była członkiem Towarzystwa Miłośników Ełku, inicjatorką i założycielką Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty "Bakałarz", a także wieloletnią prezes Stowarzyszenia.

W latach 1998 – 2006 była radną Rady Miasta Ełku, a w kadencji 2002 – 2006 pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Rodziny. We wrześniu 2014 roku weszła w skład Rady Senioralnej przy Prezydencie Miasta Ełku.

Przez całe życie bardzo aktywnie działała na rzecz Ełku i lokalnej społeczności. Pomimo choroby zawsze uśmiechnięta, z wieloma pomysłami, aktywnie pracowała na rzecz emerytów i rencistów. Organizowała "czwartkowe spotkania" Stowarzyszenia "Bakałarz", podczas których uczyła swoje koleżanki i kolegów piosenek, które chętnie śpiewane były również na wyjazdach grupowych, wprowadzając wesoły i radosny nastrój. Współpracowała również z innymi stowarzyszeniami emerytów i rencistów z innych miast.

Organizowała m.im. wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do sanatorium, do Opery i Filharmonii Podlaskiej i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, jak również kursy komputerowe dla seniorów. Była czuła na potrzeby innych. Organizowała pomoc osobom, które wymagały indywidualnej opieki, a także odwiedziny tych, którym stan zdrowia nie pozwalał na udział w spotkaniach.

Uczestniczyła w spotkaniach z Konsulem Polskiej Ambasady w Rydze i Konsulem Litewskim w Sejnach. Podczas spotkania z Polonią w Rydze przekazano paczki z książkami w języku polskim.

Za swoją działalność otrzymała wyróżnienie w kategorii "Postawa godna naśladowania" w konkursie Białej Lilii. W 2016 otrzymała zaszczytny tytuł Ełczanina Roku przyznany przez Towarzystwo Miłośników Ełku. Została odznaczana Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Złotą odznaką ZNP.

Była osobą bardzo pracowitą, cierpliwą i ambitną. Była po prostu dobrym człowiekiem i wspaniałą ełczanką. Zawsze mówiła "cieszmy się chwilą, bądźmy szczęśliwi każdego dnia". Była osobą jednoczącą społeczność ełcką, a w szczególności nauczycieli i nauczycieli emerytów.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages