Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Wojciech Kossakowski: "Nie jesteśmy gotowi na euro"

2019-05-14 12:23:29 (ost. akt: 2019-05-14 12:52:56)

Poseł Wojciech Kossakowski (PiS) na wtorkowej konferencji prasowej poruszył kilka tematów, między innymi sprawę ewentualnego wejścia Polski do strefy euro.

Poseł Wojciech Kossakowski podczas konferencji prasowej we wtorek (14.05) mówił m.in. o rozwoju gospodarczym Polski w kontekście nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego.

— Ważne jest dla nas, by Polacy poszli do urn. Chcemy, aby w tych wyborach nacisk był położony na rozwój gospodarczy naszego kraju, bo Unia Europejska może się do niego przyczynić — mówił poseł Kossakowski. — Mówimy "nie" dla euro. Przynajmniej teraz. Chcemy, by na razie Polska utrzymała walutę w złotych. Jestem przekonany, że euro kiedyś wejdzie, ale musimy być do tego odpowiednio przygotowani. Wierzę, że teraz jest to niekorzystne dla Polski i Polaków. Jeśli wzrost gospodarczy się utrzyma, wtedy należy myśleć o przystąpieniu Polski do strefy euro — dodał.

Wojciech Kossakowski poruszył też temat planów powstania Centralnego Portu Lotniczego, kontynuacji programów społecznych (500+, 300+, 13. emerytura), konieczności powstrzymania nielegalnej imigracji. Obiecał, że będzie walczyć o import do Polski produktów takiej samej jakości, jak do innych państw Unii Europejskiej. Mówił też o obronie tradycyjnych wartości rodzinnych i o tym, że w ostatnich dniach "miał miejsce niebezpieczny i bezprecedensowy atak na Kościół".

Przypominamy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ANDRZEJ z EŁKU #2786158 | 81.190.*.* 4 wrz 2019 21:07

  Na początku pragnę podkreślić, że nie jestem politykiem, ani nie opowiadam się za żadną partią. Staram oceniać się rząd po zmianach, jakie wprowadził. Jednoznacznie można dojść do wniosku, że PIS wprowadził lepszą politykę socjalną niż PO/PSL. Darmowe książki w szkołach dla dzieci, wyprawki, 500+, dodatek dla emerytów. Niestety za poprzedników powodziło się jedynie biznesmenom i politykom, obecnie przynajmniej zwyczajni mogą skorzystać z pomocy rządu. Dodam, że nigdy nie było i nie będzie rządu, który spełni oczekiwania wszystkich obywateli. Jeśli chodzi o osobę Pana Wojciecha Kossakowskiego to jako mieszkaniec Ełku mogę potwierdzić, że dzięki jego działaniom i działaniom Pana Prezydenta Andrukiewicza Ełk rozwija się dynamicznie. Mało osób zdaje sobie sprawę, że Pan Kossakowski czyni mocne starania i silnie wspiera inicjatywę poprawy infrastruktury regionu, np VIA BALTICA, remont drogi krajowej 65, itd. Rozbudowa powyższych dróg wpłynie na rozwój regionu a w szczególności miasta Ełk i okolic oraz wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wiem ze swoich źródeł, że w kwestii inwestycji drogowych możemy wiele zawdzięczać Panu Kossakowskiemu. Nie wspomnę o innych inwestycjach na terenie miasta, które wspiera Pan Kossakowski, np. ,,MAŁA OBWODNICA", która odciąży ruch w centrum Ełku. Pan Wojciech Kossakowski ma duże przełożenie na możliwość uzyskania środków rządowych na realizację inwestycji w rejonie. Nie wspomnę o ścieżce wokół jeziora ełckiego, która obecnie jest na etapie realizacji. Oczywiście, jak to u nas w Polsce bywa polityk, który działa i wspiera lokalne inicjatywy i w nich uczestniczy jest zły, natomiast ten co obiecuje, a nie robi nic jest najlepszy. Moja ocena posła Kossakowskiego jest jak najbardziej pozytywna. Kossakowski jest przede wszystkim mieszkańcem Ełku, więc ma mój głos. Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ale sobie posła wybraliście! #2744259 | 178.36.*.* 8 cze 2019 17:34

  Jak go tak nie lubicie, to po co na niego głosowaliscie?!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wojtek #2743221 | 83.5.*.* 6 cze 2019 08:47

  Wojtek ja jestem gotowy na euro w każdej ilości - to nasz kraj nie spełnia podstawowych wymogów by wprpowadzić tę walutę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kB #2732978 | 89.228.*.* 16 maj 2019 00:33

  Wojtek to z tej frakcji, w której Kryśka rzekła, że UE jest dla niej szmatą. Nawet to przeliterowała - inteligentna bestyjka. A jak Wojtek literuje słowa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Zenek z okolic Kościuszki #2732722 | 5.172.*.* 15 maj 2019 14:44

  a ankohol to sprzadajo i w niedziele i święto, a potem chodzo wypite i zaczepiajo dziewczyny i tragedie so, jak nie bendo sprzedawać wódki to bedziem głosować, cało ulico, całym osiedlem pójdziem a co

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages