środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zgłoś drużynę na X Wyścigi Smoczych Łodzi

2019-05-15 13:00:00 (ost. akt: 2019-05-15 13:27:49)

Niedługo po raz kolejny będzie okazja uczestniczyć w letnim konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Ełku. Ruszyły zapisy na X edycję Wyścigów Smoczych Łodzi.

Starostwo Powiatowe w Ełku zachęca do zgłaszania swoich drużyn na X Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim. W tym roku podobnie jak w ubiegłym drużyny składać się będą z dziesięciu osób plus bębniarza.

Smocze Łodzie to niesamowicie widowiskowy sport wodny pochodzący z Chin, gdzie od tysiącleci organizuje się wyścigi na tym sprzęcie. 10-osobowe łodzie świetnie sprawdzają się jako element imprez integracyjnych. Harmonijna współpraca, wykorzystywana podczas wyścigów smoczymi łodziami, to nieoceniona korzyść dla zespołu zajmującego się na co dzień sprawami firmowymi. Łódź swym kształtem przypomina potężnego smoka. Sama osada zaś składa się z dziesięciu wioślarzy, sternika na końcu łodzi oraz bębniarza na jej przedzie.
Swoje drużyny na wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz).

Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety).

X Wyścigi Smoczych Łodzi odbędą się w sobotę 15 czerwca na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku. Informacje o zgłoszeniach na stronie internetowej powiatu ełckiego.

"Rozmaitości Ełckie" sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages