Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Przetarg unieważniony, kładki na razie nie będzie

2019-05-17 10:26:19 (ost. akt: 2019-05-17 12:24:51)
Projekt graficzny kładki/elk.pl.

Projekt graficzny kładki/elk.pl.

Autor zdjęcia: elk.pl

Dzisiaj (17.05) nastąpiło otwarcie przetargu na budowę kładki przez Jezioro Ełckie. Najniższa oferta opiewała na 22,8 mln złotych. Miasto planowało wydać zdecydowanie mniej. Jak informuje prezydent, przetarg został już unieważniony.

O kładce na Jeziorze Ełckim pisaliśmy wielokrotnie. Samorząd jeszcze w 2017 roku podpisał porozumienie z gminą Ełk, powiatem ełckim i nadleśnictwem w sprawie rozwoju ścieżek rowerowych wokół Jeziora Ełckiego. W ubiegłym roku miastu udało się pozyskać unijne dofinansowanie na budowę kładki rowerowej z dostępem dla pieszych na Jeziorze Ełckim na wysokości nowej plaży miejskiej, która połączyć miała plażę z Chruścielami.

Jak informował dziś za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku radny Ireneusz Dzienisiewicz (KO-L), otwarto przetarg na inwestycję. Radny wspomina, że złożono trzy oferty. Najniższa opiewała na kwotę 22,8 mln zł. Tymczasem miasto planowało wydać na inwestycję 11,6 mln zł, w tym 9,6 mln zł dofinansowania unijnego.

— Od początku miałem wątpliwości co do kwoty, jaką planuje wydać miasto, ale wysokość kosztów inwestycji zszokowała nawet mnie — mówi nam w rozmowie radny Dzienisiewicz. — Wydatek 23 milionów to konieczność zaciągnięcia prawie 12 mln złotych dodatkowego zobowiązania. W mojej ocenie to praktycznie zamyka możliwość zrealizowania tej inwestycji na tę chwilę. Myślę, że inwestycja powinna został odłożona w czasie. Gdy sytuacja finansowa się poprawi, wtedy powinniśmy myśleć o powrocie do tych planów — dodał.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezydenta miasta Tomasza Andrukiewicza. Wygląda na to, że inwestycja będzie musiała poczekać na lepsze czasy.

— Przetarg został przeze mnie już unieważniony. Są ważniejsze wydatki, takie jak rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 ze żłobkiem i przedszkolem, modernizacja ul. Wojska Polskiego czy budowa ul. Norwida. Powtórne ogłoszenie przetargu nie pozwoli osiągnąć - jak sądzę - niższych ofert, ponieważ dzisiaj złożone były porównywalne cenowo i znacząco przekraczały pozyskaną kwotę i wkład własny. Inwestycja po prostu poczeka na lepsze czasy, kiedy uda się pozyskać więcej środków, a sytuacja na rynku wykonawczym nie będzie tak wysoko windowała cen. Teraz mamy ważniejsze priorytety inwestycyjne. Pozyskaną dotację zwrócimy do Urzędu Marszałkowskiego — odpowiada prezydent Tomasz Andrukiewicz.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2735552 | 5.172.*.* 21 maj 2019 08:19

  Ja proponuję inicjatywę mieszkańców Ełku w celu wybudowania (W KOŃCU) tzw. małej obwodnicy. Zauważyliście, że Prezydent i radni od wielu lat gaworzą o potrzebie wybudowania tej ulicy, że jest duży problem z przejazdem przez miasto, że Ełk się korkuje, a nie ma żadnej inicjatywy z ich strony? Przed wyborami do rany przyłóż, burza pomysłów, wiedzą jakie są nasze potrzeby i wiedzą jak je zrealizować. Po wyborach : kładka przez jezioro ,wieża widokowa i podwyżka diet o ok. 30% (UCHWAŁA NR II.13.2018 RME z dnia 11 grudnia 2018 r. - i tu słowa uznania dla radnych : Podwojski (wstrzymał się), (byli przeciw): Bartoszewicz, Cegiełka, Górski, Karaś, Wesołowski, Wisowaty). A przed następnymi wyborami warto zadać każdemu kandydatowi proste pytanie : czy podwyższy diety radnych? Ale wracając do rzeczy : Statut Miasta Ełku (UCHWAŁA NR XIX.195.16 RADY MIASTA EŁKU z dnia 25 maja 2016 r.) : § 35. 1. Inicjatywa uchwałodawcza przysługuje : 1) prezydentowi miasta, 2) komisjom rady, 3) klubom radnych, 4) radnym w liczbie co najmniej 2, 5) grupie osób stanowiących co najmniej 1% mieszkańców miasta, posiadających czynne prawo wyborcze obliczonych na dzień 31 grudnia roku ubiegłego. 2. Prezydent miasta jest zobowiązany, niezależnie od tego, który z uprawnionych podmiotów wystąpił z inicjatywą uchwałodawczą, przygotować projekt uchwały i przekazać go przewodniczącemu rady w terminie do 120 dni od daty złożenia. To jak Panie Prezydencie? No jak nasi radni? Dacie radę w tej kadencji czy dieta za ciężka? Pewnie czekacie na inicjatywę mieszkańców. My zrobimy ją gratis.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. SOROS #2734908 | 89.228.*.* 20 maj 2019 10:53

  Puszcają nas Ełczan z balonami komu to jeszcze potrzebne kto to ogląda co raz mniej załóg,leże i kwicze z tego nieudactwa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. conon #2733932 | 89.174.*.* 17 maj 2019 21:39

  A balony, koncerty i predathlony potrzebne. Może zamrozić większość imprez na kilka lat i zrobić jak najszybciej małą obwodnicę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wer #2733909 | 89.228.*.* 17 maj 2019 21:05

  Co za świetna wiadomość, są ważniejsze potrzeby np: mała obwodnica. Zamiast łączyć jeziora do żeglowania, prezydent chciał je dzielić. Most nic ważnego nie łączył, a jak słyszałem że to ma być dla poprawy turystyki to wyśmiałem ten pomysł, że niby co pół Polski przyjedzie przejść się w Ełku przez most, jak by ich w tym kraju brakowało. NIE DLA MOSTU, TAK DLA ŁĄCZENIA JEZIOR - czytaj Giżycko Port itp.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dominika. #2733857 | 83.9.*.* 17 maj 2019 19:55

   Wiemy jedno. Gdyby nie Radni Miasta opozycji prezydent zadluzylby miasto o kolejne 30 mln/obecnie 100mln/ i budowałby kladkę.Panie Dzienisiewicz Pani Wojciechowska i inni Radni opozycji. Szacunek od mieszkańców. Klakierzy i przechrzty DW musieliby to poprzeć bo by im nakazano.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages