Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Szkoły do remontu

2019-05-23 09:00:00 (ost. akt: 2019-05-23 09:03:49)
Budowa ilustracja

Olsztyn- Budowa, zdjęcie ilustracyjne

Budowa ilustracja Olsztyn- Budowa, zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Gmina Ełk wkrótce przystąpi do realizacji kolejnych inwestycji. Cztery budynki doczekają się głębokiej, kompleksowej termomodernizacji. Będą to szkoły w Woszczelach, Chełchach, Mrozach Wielkich oraz w Nowej Wsi Ełckiej.

Całkowity koszt projektu modernizacji budynków to prawie 3 miliony złotych, z czego ponad 2 miliony 300 tysięcy to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z założeniami prace mają zakończyć się do końca wakacji 2021 roku. Będą polegały m.in. na modernizacji przegród dachu, stropów nad piwnicą i poddaszem, dociepleniu, zmianie systemu ciepłej wody użytkowej, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacji systemu grzewczego, poprzez wymianę źródeł ciepła na kotły opalane biomasą.

Dzięki realizacji projektu nastąpi obniżenie kosztów użytkowania i konserwacji budynków, ponadto termomodernizacja przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów lotnych powstających podczas spalania węgla czy oleju.
Dzięki tym inwestycjom zmieni się nie tylko wygląd budynków i spadną koszty ogrzewania, ale przede wszystkim zwiększy się komfort pracy dla nauczycieli i nauki dla uczniów.

opr. tom, źr. gmina Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages