środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Targi pracy były okazją do przełamania pierwszych lodów

2019-05-23 12:00:35 (ost. akt: 2019-05-23 11:50:03)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Za nami IX edycja Ełckich Targów Pracy organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Ełku. W ełckiej filii WSFiZ młodzież miała okazję do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami i specjalistami z dziedziny doradztwa zawodowego i szkoleń.

Ełckie Targi Pracy mają długoletnią tradycję, Dziś (23.05) już po raz dziewiąty Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Ełku stworzyło platformę do rozmowy uczniów, studentów i osób bezrobotnych z potencjalnymi pracodawcami i doradcami zawodowymi. Wydarzenie odbyło się w ełckiej filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Na targach wystawiło się około 30 pracodawców, agencji pracy tymczasowej, przedsiębiorstw społecznych, służb mundurowych oraz specjalistów Ochotniczych Hufców Pracy i Publicznych Służb Zatrudniania.

Na targach było co robić. Panele dyskusyjne prowadziła Izabela Antoszak (instruktorka pole dance i trener personalny) i Karol Paszkowski (szkoleniowiec), spotkanie informacyjne o dofinansowaniach na firmy społeczne — Damian Strzała ze Stowarzyszenia Adelfi.

Licznie stawili się młodzi ludzie z Ełku i regionu, którzy w niedługiej przyszłości rozpoczną kariery zawodowe lub dokonają wyboru szkoły, w której będą kontynuować naukę. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z pracodawcami.

— Ten pierwszy kontakt, przełamanie pierwszych lodów, jest niezwykle istotne — mówi nam w rozmowie Marek Obrębski dyrektor Centrum Edukacji Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Olsztynie. — Ale wydarzenie kierujemy do możliwie szerokiej grupy odbiorców, myślimy także o tych ludziach, którzy już pracowali, ale zależy im na zdobyciu nowych doświadczeń i umiejętności osobistych, albo mają trudności w znalezieniu pracy. Targi to także okazja do nawiązania kontaktu z doradcami zawodowymi i naszymi specjalistami, którzy pomogą w odnalezieniu się na trudnym rynku pracy. Targom towarzyszą konsultacje indywidualne, panele szkoleniowe i warsztatowe, quizy wiedzy. Naprawdę warto sięgać po wiedzę specjalistów z dziedziny doradztwa zawodowego. Dla przykładu: MCH OHP w Ełku bierze udział w bardzo ciekawym projekcie dla osób w wieku od 18 do 25 lat, które nie pracują i nie uczą się w trybie stacjonarnym. Program obejmuje m.in. kursy zawodowe, pakiet konsultacji z naszymi specjalistami. Mało tego - doradcy pomogą w przygotowaniu aplikacji, dokumentów, a wizażyści zadbają o wizerunek przyszłego pracownika — dodaje Marek Obrębski.

Ełckie Targi Pracy pod hasłem „Praca naszą pasją” organizowane były we współpracy z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filią w Ełku, Stanowiskiem Zamiejscowym w Ełku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, Powiatowym Urzędem Pracy w Ełku oraz Powiatowym Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza, Starosty Powiatu Ełckiego Marka Chojnowskiego.

Patronat medialny sprawowały m.in. „Rozmaitości Ełckie”

mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Norbi #2737389 | 5.172.*.* 24 maj 2019 08:50

  Ale czy chociaż jedna osoba znalazła tam pracę na umowę? Jeśli tak to niech napiszą gdzie bo ja też chciałbym

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X #2737174 | 89.228.*.* 23 maj 2019 17:49

  Ładna pogoda a wszyscy musieli się kisić w ciasnym korytarzu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages