Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Aktywny wypoczynek stylem życia seniora

2019-05-23 12:42:45 (ost. akt: 2019-05-23 12:43:26)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

04.05.2019 w Ełku odbył się Piknik Nordic Walking pod hasłem „Aktywny wypoczynek stylem życia seniora”. Był on inspirowany Ogólnopolskim Marszem Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku – wydarzeniem, które tradycyjnie odbywa się w wielu miejscowościach kraju w pierwszy weekend maja.

Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku (EUTW) od lat przy okazji marszu NW organizuje piknik, podczas którego seniorzy doskonale się bawią i integrują. Projekt był współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Ełku. Patronat honorowy nad nim objął Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.
Na pikniku w ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej spotkali się studenci EUTW oraz ich goście z ełckich organizacji: "Bakałarz" Stowarzyszenia Byłych Nauczycieli i Pracowników Oświaty, Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet SIGNORA oraz nieformalnej grupy "Nordic Walking-owy Ełk", a także studenci uniwersytetów trzeciego wieku z Giżycka, Mrągowa, Rynu i Bemowa Piskiego (ponad 100 osób).

Dzięki temu, że partnerem EUTW było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (PSNW), uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z „aktywnej strefy nordic walking” (organizowanej w ramach, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, projektu pn. Nordic Walking-na zdrowie!). W strefie czekali na nich instruktorzy nordic walking, którzy m.in. służyli pomocą i radą, wypożyczali profesjonalne kije do nordic walking, rozdawali przewodniki PSNW.

Rozgrzewkę przy muzyce i pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking, przeprowadziła Paulina Ruta – prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Następnie podczas 7 km marszu, prowadzonego przez Alicję Tracichleb – Salik (założycielkę i koordynatorkę grupy Nordic Walking-owy Ełk, instruktorkę PSNW) seniorzy podziwiali piękno j. Ełckiego i bogatą infrastrukturę ełckiej promenady na odcinku: CEE – nowa plaża miejska - CEE. Wielu z nich z pewnością podzielało zachwyt p. Ruty, która tak mówiła o Ełku: „Cudowne miejsce. Jestem pod wrażeniem rozwoju miasta. Z roku na rok coraz lepiej.”

O bezpieczeństwo uczestników profesjonalnie zadbał rowerowy patrol Straży Miejskiej w Ełku. W zabezpieczeniu marszu pomagały też wolontariuszki - uczennice Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, który od lat jest partnerem EUTW podczas Pikniku NW.

Finiszerzy marszu za swoją wytrwałość oraz wolę walki z wiatrem i przejmującym chłodem otrzymali od EUTW certyfikaty udziału w wydarzeniu, a od PSNW certyfikaty udziału w szkoleniu. Kilku seniorów, którzy wykazali się wiedzą nt. nordic walking otrzymało od p. Pauliny Ruty nagrody – niespodzianki.
Uczestnicy pikniku aktywnie wypoczywali także ćwicząc pilastes, tańcząc w kręgu, grając w boccię i darta. Goście mieli także okazję wykazać się swoją wiedzą nt. Ełku. Nagrody, laureatom konkursów, wręczył prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Impreza zakończyła się późnym wieczorem.

„Tak potrafi bawić się młodzież studencka, nie ważne ile się ma, ważne jak wykorzystuje się każdą wolną chwilę. Jest moc - kto jak nie my.”
Irena (studentka EUTW)

Fot. Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, Barbara Markowska - Zbieraj, Irena Zyskowska, Alicja Tracichleb-Salik


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages