Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Dzień Pielęgniarki i Położnej w szpitalu wojskowym

2019-05-24 08:11:11 (ost. akt: 2019-05-24 08:15:47)

Autor zdjęcia: 1 WSzK Filia w Ełku

W 1. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku 16 maja odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej pod patronatem Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia dr Aurelii Ostrowskiej. Organizatorem spotkania był komendant szpitala płk Andrzej Skiba.

Wśród życzeń składanych pielęgniarkom i położnym przeważały podziękowania za codzienną troskę i ofiarną pracę na rzecz pacjentów. Podkreślano również jak ważną funkcję pielęgniarki pełnią w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Nie zabrakło słów uznania dla profesjonalizmu, wytrwałości i poświęcenia w codziennej pracy
z pacjentami.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością między innymi: Senator RP Pani Małgorzata Kopiczko, Prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz, przedstawiciel kancelarii Posła na Sejm RP Wojciecha Kossakowskiego Justyna Kosińska, a także przedstawiciele instytucji i placówek medycznych, wojskowych oraz cywilnych blisko współpracujących z 1WSzK Filia w Ełku.

Program uroczystości obejmował część oficjalną, która odbyła się w auli 1 WSzK Filia w Ełku oraz część nieformalną, składającą się z przejażdżki Ełcką Koleją Wąskotorową oraz ogniska.

1 WSzK Filia w Ełku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. X #2737384 | 89.228.*.* 24 maj 2019 08:42

    Wojskowy to on tylko z nazwy został. Dziewięćdziesiąt procent personelu to cywile. Nie wiem czy na byłym WAM w Łodzi (UM) istnieje jeszcze jakiś wydział wojskowy? W większości to osoby cywilne po kursach oficerskich. Z wojskiem nie mający nic wcześniej do czynienia. Widać to po ich zachowaniu jak założą mundur od święta.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages