Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

SMS-y pomogą kierowcom przetrwać remont

2019-05-29 12:30:21 (ost. akt: 2019-05-29 12:48:29)

Autor zdjęcia: elk.pl

Od poniedziałku rusza remont Wojska Polskiego. Dla kierowców oznacza to duże zmiany w organizacji ruchu. Z pomocą przyjdzie im system powiadamiania poprzez SMS lub e-mail.

W pierwszym etapie inwestycji zamknięta będzie jezdnia od ul. Zamkowej do Kościuszki po stronie ECK. Z kolei po drugiej stronie jezdni, na odcinku od Armii Krajowej do Kościuszki będzie się odbywał ruch dwukierunkowy.

Na wlocie od strony ulicy Kilińskiego zostanie jeden pas ruchu na wprost i pas ruchu do skrętu w prawo w ulicę Kościuszki. Z Kościuszki tak jak do tej pory będzie można skręcić w lewo i prawo. Zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Kościuszki.

Natomiast jadąc ulicą Wojska Polskiego od ul. Mickiewicza wydzielone zostaną dwa pasy ruchu. Z pasa lewego możliwy będzie wjazd w ul. Armii Krajowej, a z pasa prawego można będzie jechać na wprost oraz w prawo w ulicę Zamkową.

Wyjazd z ulicy Armii Krajowej będzie możliwy jedynie w prawo. Ograniczenie to nie dotyczy autobusów MZK.

Tymczasowe przystanki autobusowe będą na ul. Armii Krajowej, przy Zespole Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w istniejącej zatoce oraz na ul. Wojska Polskiego na wysokości budynku nr 53 na jezdni ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc. Wszystko zależy m.in. od pogody i tego, co robotnicy napotkają w ziemi. W związku z remontem wymieniane będą bowiem podziemne instalacje m.in. wodociągowe i kanalizacyjne.

Z pomocą dla kierowców ma przyjść specjalny system powiadamiania za pomocą SMS-ów i e-mail. Będzie to rozbudowa dawnego systemu, który funkcjonował w Ełku i przypominał mieszkańcom o terminach płatności podatków. System jest jeszcze testowany. Kiedy zostanie uruchomiony każdy chętny będzie mógł się w nim zarejestrować. Na stronie ełckiego ratusza pojawi się z link z odnośnikiem do specjalnego formularza, który trzeba będzie wypełnić.

System będzie bezpłatny dla mieszkańców. Po zarejestrowaniu się mieszkańcy będą utrzymywali na bieżąco sms lub email z informacją m.in. o aktualnych utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu, wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jacek #2740505 | 69.115.*.* 30 maj 2019 15:12

  Mogli zrobic remont na system stosowany w Japoni. Tam na czas remontu stawiaja droge pieteowa i ruch odbywa sie na drugim pietrze a na dole trwaja prace remontowe. Co kiekawe wszystko odbywa sie w ciagu jednej nocy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. taka prawda #2739869 | 80.52.*.* 29 maj 2019 13:59

  dzięki temu remontowi widać że w Ełku jest tylko jedna ulica. wystarczy zamknąć/ograniczyć ruch i pozamiatane. nic nie dojedzie, ani straż ani karetka

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages