środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Urząd pracy zorganizował targi

2019-05-30 12:44:02 (ost. akt: 2019-05-30 12:56:19)

Już po raz drugi Powiatowy Urząd Pracy w Ełku zorganizował Targi Pracy, które były okazją do bezpośredniego kontaktu ełczan z potencjalnymi pracodawcami.

Trwa sezon na targi pracy. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o takim wydarzeniu organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku, dziś (30.05) natomiast z podobną inicjatywą wystąpił Powiatowy Urząd Pracy w Ełku. Targi pracy miały na celu przedstawienie ofert pracy lokalnych przedsiębiorców oraz prezentację ich firm. Była to kolejna doskonała okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi kandydatami do pracy.

Targi organizowane przez PUP przyciągnęły około dwudziestu pracodawców i instytucji z Ełku i regionu. Firmy prezentowały swoje profile i mówiły o oczekiwaniach, natomiast odwiedzający stoiska ełczanie mogli osobiście porozmawiać z przedstawicielami przedsiębiorstw szukających pracowników. Podczas targów można też było zasięgnąć rady konsultantów i specjalistów z branży rynku pracy.

— Pierwszą edycję Targów Pracy uważam za duży sukces, stąd decyzja o powtórzeniu tego wydarzenia także w tym roku. Okazało się, że w ubiegłym roku pracodawcy wystawiający się u nas pozyskali kilku wartościowych pracowników, więc akcja przyniosła oczekiwany skutek — mówi Dariusz Kuprewicz, dyrektor ełckiego PUP. — Cieszymy się, że i w tym roku pracodawcy chętnie z nami współpracują. Nic zresztą dziwnego, bo rynek na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił, teraz mamy rynek pracownika i to firmy muszą szukać odpowiednich kandydatów do pracy. Kontakt osobisty daje dużo więcej, niż nawiązanie relacji choćby przez internet. Jest mniej anonimowo, pracodawca może lepiej wstępnie ocenić przydatność kandydata dla firmy, a kandydat może stwierdzić czy oferowana praca spełnia jego oczekiwania. Takie spotkania na neutralnym gruncie są na pewno korzystne dla obu stron — dodaje.

Targi pracy odwiedzili dziś ełczanie poszukujący pracy, ale też uczniowie placówek edukacyjnych. Obecni byli też przedstawiciele władz powiatowych i miejskich.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages