Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Skatepark to nie miejsce dla dzieci?

2019-05-31 12:40:45 (ost. akt: 2019-05-31 13:12:21)

Autor zdjęcia: elk.pl

W Internecie w ostatnich dniach toczyła się dość emocjonalna dyskusja. Chodzi o ełcki skatepark i o to, czy jest to najodpowiedniejsze miejsce na spędzanie czasu z małymi dziećmi.

Na profilu Nowe Spotted: Ełk rozgorzała niedawno dość ostra dyskusja o ełckim skateparku. Zaczęło się niewinnie — od prośby młodej osoby często korzystającej z obiektu.

— Chciałam zapytać gdzie są rodzice dzieci które latają po skateparku bez opamiętania? Jest już tego serdecznie dosyć, ponieważ zawsze wina jest wszystkich tylko nie tych małych dzieci. Proszę o rozwagę oraz pilnowanie swoich pociech — napisała młoda ełczanka na profilu.

Pod postem zaczęła się dyskusja. Jedni przyznawali dziewczynie rację, wskazując, że być może skatepark to nie miejsce dla tak małych dzieci. W końcu miejsc na spędzanie czasu z dzieckiem jest w mieście dużo, a miejsc, gdzie spotyka się tylko młodzież — dużo mniej. Inni z kolei zwracali uwagę, że skatepark jest dla wszystkich, spędzająca tam czas młodzież często zachowuje się niekulturalnie, czy wręcz wulgarnie. Pojawiły się nawet głosy, że od teraz będzie wzywana na miejsce policja.

— Ten obiekt jest dla wszystkich a nie tylko dla profesjonalistów. Wy tez byliście takimi dziećmi. A teraz wieczne chu... i ku... i palenie. Niedługo to zobaczymy kto będzie miał więcej do gadania jak do palaczy przyjedzie policja. My rodzice nie chcemy by dzieci po pójściu na skatepark były tam zastraszane, obrażane, wyzywane i słuchały przekleństw — napisała w odpowiedzi ełczanka.

— Ja doskonaląc swoje umiejętności na bmx-e muszę mieć trochę skupienia, a nie tylko się rozglądać w kółko czy jakieś dziecko nie jedzie. A jak coś by się stało to czyja będzie wina? Moja rzecz jasna, bo to ja mam uważać (...) Ja uczyłem się podstaw jazdy na krawężnikach pod domem, a większość z dzieci porywa się na głębokie wody jeżdżąc po 3-metrowych rampach — napisał w odpowiedzi inny młody ełczanin.

Regulamin mówi jasno: na terenie skateparku nie można palić papierosów, obiekt dostępny jest dla wszystkich (choć osoby poniżej 18. roku życia powinny być pod opieką), a osoby przebywające na terenie skateparku, które będą zakłócać porządek i utrudniać korzystanie z urządzeń innym osobom zostaną z niego usunięte.

Regulamin regulaminem. My pytamy Czytelników - czy uważacie, że skatepark to odpowiednie miejsce do spędzania czasu z małymi dziećmi? A może macie inne propozycje, na przykład wydzielenie miejsca specjalnie dla początkujących? Zapraszamy do dyskusji i udziału w sondzie.

red.

Czy uważasz, że ełcki skatepark to dobre miejsce do spędzania czasu z małym dzieckiem?
Tak, inni korzystający powinni to uszanować
4.11%
Nie, młodzi ludzie powinni mieć to miejsce specjalnie dla siebie
36.99%
Powinien powstać mniejszy skatepark specjalnie dla dzieci
58.9%

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gowniaki #2905323 | 87.239.*.* 13 kwi 2020 07:15

  Trzeba pisać do techramps żeby robili regulamin od lat 14 poniżej zakaz wejścia jeżeli są ludzie :) i koniec a tych matek bezmyślnych i tatusiów się powinno karać ..oni nie rozumieją ze gowniak se może potem tu wejść iść na spacer czy cos ..nie specjalnie z dziekciem na aferę idzie pokazać ze ona tu rządzi ..a gowniak pod koła podjeżdża specjalnie to są nie myślące osobniki do utylizacji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janek #2741452 | 5.173.*.* 2 cze 2019 09:10

  Jakie wy musieliście mieć smutne dzieciństwo, tudzież młod,ieńcze lata, takie bez pasji, sportu, tylko w książkach... Ogarnijcie się, młodzi muszą gdzieś się wyszaleć i nie iażdy lubi czytać ajkowe książki. Ich przyszłość, ich wybór. Wolę zatrudnić pełnego energii 18 latka, niż .alkontenta po 40.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. S. S #2740894 | 37.30.*.* 31 maj 2019 14:42

  Moim zdaniem te scooterkidy powinny się trochę ogarnąć bo niektóre osoby które chcą "pokatować" to nie mogą ponieważ dzieci im przeszkadzają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. edek #2740867 | 37.47.*.* 31 maj 2019 13:33

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dajcie spokój tym pseudo sportowcom. Jak chcą , niech tam siedzą dzień i noc. Takie zajęcia nic nie wnoszą do rozwoju dziecka czy młodzieży. Po latach sami stwierdzą że zmarnowali swoje młode lata gdy ich normalni rówieśnicy będą kończyć szkoły czy studia, oni nadal będą czekać w kolejce aż zwolni się miejsce aby mogli pobujac się na swojej deskorolce czy rowerku oczekując na słowa uznania i pochwały im podobnych.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages