Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Historyczne zwycięstwo młodych wojowników

2019-06-03 14:37:23 (ost. akt: 2019-06-03 15:07:29)

W sobotę 1 czerwca odbyły się w Uzdowie Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu i Viet Vo Dao Dzieci i Młodzieży. W zawodach startowała 120 zawodników z różnych klubów, w tym 25 zawodników z Ełku w wieku od 5 do 14 lat.

Najmłodszym zawodnikiem zawodów był Filip Jankowski z Ełku, który miał niecałe 5 lat. Można powiedzieć, że jest to historyczne zwycięstwo, ponieważ zawodnicy przywieźli aż 10 złotych medali, 5 srebrnych i 7 brązowych w 16 kategoriach wagowych.

— Uważam, że to olbrzymi sukces naszego klubu. Jest to zasługa zawodników, rodziców i trenerów. Takie zawody są młodym ludziom potrzebne by zweryfikować swoje umiejętności i nabrać pewności siebie — powiedziała Agnieszka Jankowska, trener dziecięcej Ełckiej Sekcji Viet Vo Dao.

— Zawodnicy podczas treningów uczą się systematyczności, odpowiedzialności za siebie i otoczenie, wytrwałości w dążeniu do celu. Wszystkie te cechy powodują, że dobrze radzą sobie w szkole, potem w pracy i w życiu codziennym — podsumował Sylwester Jankowski, trener Ełckiej Sekcji Viet Vo Dao.

— W człowieku, który wybiera sztukę walki i startuje w zawodach jest „coś większego” nie tylko chęć zdobywania medali. Ucząc się Viet Vo Dao, uczymy się być dobrym człowiekiem. Dewiza Viet Vo Dao brzmi „Być silnym, aby być pożytecznym” i tego się trzymamy — powiedziały zgodnie Zofia Jankowska i Maryla Korsak, uczestniczki zawodów.

Wyniki zawodników:

Złoty medal - Gabriel Andrejczyk, Mateusz Dydłow, Alicja Wrzosek, Maryla Korsak, Kuba Kuczewski, Konstancja Liwoch, Marcianna Reman, Piotr Sulewski, Norbert Jankowski, Filip Jankowski

Srebrny medal - Wiktoria Jankowska, Stanisław Kulesza, Jan Kulesza, Amelia Jankowska, Maciej Wośkowiak

Brązowy medal - Zofia Jankowska, Mateusz Liwoch, Eryk Radkiewicz, Mateusz Romejko, Kalina Reman, Bartosz Sikorski, Aleksander Kozłowski

Mat. nadesłane

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. M. #2741923 | 62.133.*.* 3 cze 2019 19:54

    Brawo !!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages