Mazura czekają cztery mecze "o wszystko"

2019-06-04 09:00:00(ost. akt: 2019-06-04 09:10:46)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski/MKS Mazur Ełk FB

Mazur przegrał w sobotę z Unią Skierniewice 0:2. Przed ełczanami jeszcze cztery kolejki do końca sezonu. Jeśli podopieczni Przemysława Kołłątaja chcą myśleć o utrzymaniu w III lidze, muszą wykrzesać z siebie wszystkie siły.
Nikt w sobotę nie miał wątpliwości co do tego, kto jest faworytem meczu. Unia Skierniewice w tym sezonie radzi sobie świetnie. Co prawda szans na awans do wyższej ligi raczej już nie ma, ale zajmuje trzecią pozycję w tabeli, co daje jej piłkarzom wiele komfortu. O dużo większą stawkę w sobotę grali natomiast podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja. Do końca sezonu zostało raptem parę meczy, a MKS Mazur Ełk wciąż balansuje na granicy strefy spadkowej. Dlatego każdy punkt jest dosłownie na wagę złota.

Niestety, w meczu z Unią na wyjeździe nie wystarczyło sił i determinacji, by pokonać rywali. Do przerwy wynik był co prawda zadowalający dla gości, bo nie padła bramka po żadnej ze stron. W drugiej odsłonie gospodarze wzięli się jednak za siebie i strzelili dwa gole. Pierwszy padł w 77' minucie za sprawą Mateusza Stępnia, który wykorzystał błąd w kryciu po rzucie rożnym. Już siedem minut później drugą bramkę strzelił Patryk Bojańczyk, wykorzystując fakt, że Bartek Danowski źle obliczył tor lotu piłki, dzięki czemu zawodnik gospodarzy mógł oddać łatwy strzał na pustą bramkę.

— Przede wszystkim możemy żałować pierwszej połowy. Rafał Kalinowski dwukrotnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i gdyby wykorzystał choć jedną akcję, mecz potoczyłby się inaczej. Zabrakło nam impulsu w postaci bramki — powiedział po meczu Przemysław Kołłątaj, trener Mazura. — Unia była bardzo wymagającym przeciwnikiem, dobrze operowała piłką, więc ucieszyłby nas nawet jeden punkt. Niestety, w kluczowych momentach nie potrafiliśmy zachować pełnej koncentracji. Zagraliśmy m.in. bez pauzującego za kartki Bartosza Gołaszewskiego i kontuzjowanego Patryka Woźniaka, a w naszym przypadku brak podstawowych zawodników przekłada się na obraz gry. Liczę, że w ostatnich meczach sezonu będę miał do dyspozycji optymalny skład i zdobędziemy jeszcze kilka punktów, które pozwolą nam uratować III ligę w Ełku — dodał trener.

Kolejny mecz, jeden z czterech meczów "o wszystko", już w piątkowe popołudnie. Mazur przychylił się do prośby zarządu Sokoła Aleksandrów Łódzki, aby mecz 31. kolejki rozegrano dzień wcześniej, niż planowano. Pojedynek z wiceliderem ligi już w piątek o godzinie 17:00 na stadionie im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku.