Ełczanie ze złotymi medalami na mistrzostwach w Bałtowie

2019-06-11 08:25:54(ost. akt: 2019-06-11 08:33:40)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

W miniony weekend w Bałtowie odbył się Puchar Polski "GRAND PRIX JURASSIC WARRIORS II" K-1 Rules i Kick Light PZKB, w którym rywalizowało 281 zawodników z 56 klubów z całej Polski, w tym pięcioro zawodników z Ełckiej Szkoły Walki Thor.
Ełczanie trenujący pod okiem Rafała Sztramko wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal. Rafał Gajewczyk (-81kg senior) w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem ŁKS Boks Łódź, z którym wygrywał jednogłośnie na punkty. Wygrał też znaczną przewagą punktową z zawodnikiem Klubu Sportowego Dragon. Do półfinału wyszedł z kontuzją prawej dłoni, co uniemożliwiło mu korzystanie z niej, ale mimo wszystko podjął walkę z bardzo utytułowanym zawodnikiem walczącym zawodowo — Piotrem Sokołem. Niestety, uległ nieznacznie na punkty, tym samym zdobywając brązowy krążek.

Bartłomiej Dołoto (-81 kg junior starszy) zdobył złoty medal. Potwierdził swoją formę z Mistrzostw Polski, pokonując ponownie przeciwników ze swojej kategorii.

Zuzanna Gołębiewska (-47kg kadet młodszy) także wróciła do Ełku ze złotem, podobnie jak Oliwia Gajewczyk (+60 junior). Wiktorii Piotrowskiej niestety medalu nie udało się wywalczyć, ale zdobyła za to cenne w sporcie doświadczenie na ringu.

— Najbardziej cieszy sukces 12-letniej Zuzi, która nie poddała się ogromnej presji i pewnie wygrała swoje pojedynki. Gratuluję też Rafałowi Gajewczykowi, który po długiej przerwie wrócił do rywalizacji zaznaczając swoje miejsce w czołówce zawodników. Dziękujemy sponsorom za umożliwienie wyjazdu na Puchar Polski — powiedział trener Rafał Sztramko ze Szkoły Walki Thor.