środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

TME przyznało honorowe tytuły

2019-06-13 10:00:00 (ost. akt: 2019-06-13 11:05:43)

Towarzystwo Miłośników Ełku jak co roku przyznało tytuł Ełczanina Roku. Tym razem uhonorowany został pan Henryk Ćwikowski z ełckiego koła Związku Sybiraków. Oficjalna gala odbyła się w minioną środę w Ełckim Centrum Kultury.

Towarzystwo Miłośników Ełku co roku przyznaje tytuł Ełczanina Roku osobom, który w sposób szczególny przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom. W tym roku Ełczaninem Roku 2018 dwunastoosobowa kapituła okrzyknęła pana Henryka Ćwikowskiego — ełckiego Sybiraka, członka koła Związku Sybiraków, poetę, pisarza i ekonomistę.

Pan Henryk Ćwikowski odszedł na emeryturę w 1994 roku. Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w jednym z ełckich przedsiębiorstw. Jak przyznaje, interesuje się kulturą i sztuką, w szczególności malarstwem i poezją. Wydał kilka tomików własnych wierszy. Wiele lat pracy włożył w utworzenie i funkcjonowanie Warmińsko-Mazurskiego Związku Sybiraków w Ełku, przez kilka lat był prezesem organizacji. W 2004 roku założył Klub Twórców Kultury, który propaguje na comiesięcznych spotkaniach wiedzę historyczną, etnograficzną, dziennikarską, muzyczną, graficzną i artystyczną.

Oficjalna gala, podczas której panu Henrykowi nadano tytuł, odbyła się w minioną środę w Ełckim Centrum Kultury.

— Bardzo się cieszę, że przypadł mi ten zaszczyt. Jestem bardzo wdzięczny. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym ełczanom i mieszkańcom regionu, którzy od tak wielu lat przychodzą na comiesięczne spotkania Klubu Twórców Kultury. Staramy się nadać spotkaniom charakter dydaktyczno-naukowy i cieszę się, że wciąż od 2004 wywołują one duże zainteresowanie. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tytuł — mówił do zgromadzonych w ECK-u ełczan Henryk Ćwikowski.

Nominacje do tytułu w tym roku otrzymali również: Emilia Borawska, ełcka działaczka społeczna i aktywistka, założycielka Jadłodzielni, jedna z organizatorek ełckiej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dr Stefan Marcinkiewicz, socjolog z Uniwersytetu Wamińsko-Mazurskiego w Ełku, w swoim dorobku mający wiele naukowych publikacji o Ełku i regionie. Nagrodę za dr Marcinkiewicza odebrała jego małżonka.

Podczas środowej gali Towarzystwo Miłośników Ełku przyznało też nagrody w konkursach plastycznych, odbył się również krótki koncert uczniów klasy akordeonowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku.

mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janek #2747773 | 87.205.*.* 15 cze 2019 21:11

  Jestem zszokowany, byłem pewien że będzie to Prezydent. Wstyd TME. To mówiłem ja śliski Janek

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Adam #2746491 | 83.31.*.* 13 cze 2019 11:58

  A już myśleliśmy że znowu dyplom humorzastemu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janus #2746487 | 83.31.*.* 13 cze 2019 11:55

  Serdeczne gratulacje Panie Henryku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages