Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Policjanci odzyskali skradzione rowery

2019-07-02 11:50:40 (ost. akt: 2019-07-02 12:02:53)
miejskie rowery

miejskie rowery

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ełku, który w czerwcu bieżącego roku ukradł dwa rowery o łącznej wartości 1.500 zł. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Kryminalni zatrzymali również 27-latka, który pomógł mu w kradzieży jednego z rowerów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Policjanci odzyskali również oba skradzione rowery.

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru, który stał niezabezpieczony przed jednym z budynków w centrum miasta. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że kradzieży tej dopuścił 28-letni mieszkaniec Ełku. W kuchni jego mieszkania kryminalni znaleźli skradziony rower. Okazało się, że to nie jedyna kradzież jakiej dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Przed drzwiami jego mieszkaniem policjanci znaleźli jeszcze inny rower. Okazało się, że 28-latek ukradł go na początku czerwca bieżącego roku sprzed klatki schodowej bloku w centrum miasta. Wartość obu skradzionych rowerów została oszacowana na kwotą ponad 1.500 zł. Oba rowery wróciły już do swoich właścicieli. Policjanci zatrzymali również 27-letniego mieszkańca Ełku, który pomógł 28-latkowi w jednej z kradzieży.

Okazało się, że 28-latek był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. Sąd na wniosek prokuratora aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna odpowie w warunkach „recydywy”, teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. W stosunku do 27-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przypominamy właścicielom jednośladów o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Właściciele zazwyczaj zabezpieczają rowery, jednak zdarza się, że w sposób niewłaściwy lub niewystarczający. Taka sytuacja to wymarzona okazja dla złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony przed sklepem, na klatce schodowej czy w piwnicy rower.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ech #2756200 | 5.172.*.* 2 lip 2019 13:14

    Może i mój skradziony też się znajdzie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages