Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Delegacja z partnerskiego Orbassano z wizytą w Ełku

2019-07-08 12:16:30 (ost. akt: 2019-07-08 12:30:55)

Autor zdjęcia: elk.pl

W ostatnich dniach w Ełku gościła 30-osobowa delegacja z włoskiego partnerskiego miasta Orbassano. Głównym celem wizyty był międzynarodowy amatorski turniej siatkówki kobiet Ełk-Orbassano. Goście m.in. wzięli udział w Festiwalu „Ogień i Woda”.

Poziom siatkarskich drużyn z Ełku i Orbassano był bardzo wyrównany. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:1 w dogrywce.

W kategorii do 15 lat I miejsce zajął Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MIKRO w Ełku z trenerem Tomkiem Przekopem na czele. Drugie miejsce zajęła drużyna Orbassano Red Team, którą trenują Andrea Lazzero i Stefano Vinci.

Z kolei w kategorii do 17 lat sytuacja odwróciła się. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Orbassano Blue Team (trenerzy Sergio Battaglino i Silvia Remon). Natomiast drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Ełku z trenerem Wojciechem Nartowiczem.

Goście z Włoch podczas wizyty w Ełku zwiedzili m.in. nową plażę miejską na os. Jeziorna, Park Kopernika oraz parki rekreacyjne na os. Tuwima. Była też wizyta w Muzeum Historycznym, gdzie m.in. usłyszeli krótką historię ełckiej wąskotorówki oraz zapoznali się ze zwyczajami panującymi w obozie rycerskim. Każdy mógł też wybić własną monetę. Młodzież skorzystała również z atrakcji Parku Wodnego. Dodatkowym wzbogaceniem pobytu był rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy oraz wizyta w Galindii, gdzie młodzież poznała wybrane aspekty z życia plemienia.

Zwieńczeniem każdego dnia był Festiwal"Ełk, Ogień i Woda".

Delegacji z naszego włoskiego partnerskiego miasta przewodziła Pani Cinzia Maria Bosso Burmistrz Orbassano oraz Eugenio Gambetta Przewodniczący Rady Miasta Orbassano, a także radne Federica Guadtella i Francesca Martina. Towarzyszyła mi również Silvana Mattalia asystentka burmistrza. Obecny był także Lino Tiozzo inicjator współpracy, ambasador oraz wieloletni przyjaciel Ełku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages