Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Pijany kierowca dwukrotnie zatrzymany jednego dnia

2019-07-12 16:30:54 (ost. akt: 2019-07-12 16:36:44)

Dwukrotnie w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierował autem. Stało się to możliwe dzięki reakcji świadka, który widząc niebezpieczną jazdę, sam zatrzymał pijanego kierowcę i powiadomił o tym policjantów. Nie pozostał również obojętny, gdy kilka godzin później zauważył, że 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał spod swojego domu.

W czwartek około godziny 13:00 do oficera ełckiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Daewoo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Tam, zgłaszający wskazał 41-letniego kierowcę. Powiedział policjantom, że widział jak mężczyzna ten, w trakcie jazdy o mało nie uderzył w barierki oddzielające jezdnię od wiaty przystanku autobusowego. Widząc, że kierujący podjechał pod swój dom, zatrzymał go i powiadomił oficera dyżurnego ełckiej komendy. Później jeszcze pilnował go do czasu przyjazdu patrolu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2 ,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a jego pojazd przekazali innej trzeźwej osobie w celu zabezpieczenia i uniemożliwienia 41-latkowi dalszej jazdy. Zatrzymali mu również prawo jazdy.

Niestety, nie powstrzymało to mężczyzny przed dalszą jazdą. Kilka godzin później, około 17:00 policjanci zostali poinformowani przez zgłaszającego, że 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał spod swojego domu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Wtedy badanie stanu trzeźwości wykazało jeszcze ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd na jego koszt został zholowany i umieszczony na parkingu strzeżonym.

Policjanci przesłuchali mężczyznę w charakterze podejrzanego przedstawiając mu dwa zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

W całej historii na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja świadka, który widząc niebezpieczną jazdę kierowcy, sam go zatrzymał i powiadomił policjantów. Nie pozostał również obojętny, gdy zauważył, że 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę i odjechał spod swego domu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kanaliaFFM #2761164 | 93.207.*.* 12 lip 2019 18:00

  Najgorsze i najbardziej skuteczne sa kary finansowe, a te sa zbyt male ! Dopierdzielic 10 tys zlotych kary, prawko zabrac na rok i wtedy ludzie sie naucza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages