Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Wieczór kawalerski na rowerze wodnym zakończony akcją policji

2019-07-15 10:28:54 (ost. akt: 2019-07-15 10:36:28)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Interwencją policyjnych wodniaków zakończył się wieczór kawalerski mieszkańca Podlasia. Mężczyzna w towarzystwie czterech kolegów pływał rowerem wodnym, gdzie wszyscy przez kilka godzin pili alkohol. W trakcie zabawy sternicy zaplątali rower w liny okalające fontannę na Jeziorze Ełckim i nie mogli się stamtąd wydostać. Policjanci przetransportowali przemoczonych i zmarzniętych mężczyzn na brzeg. Pijanych sterników ukarali mandatami karnymi.

W sezonie letnim Pojezierze Ełckie przyciąga wiele osób wypoczywających nad wodą i pływających na żaglówkach, kajakach czy rowerach wodnych. Nad bezpieczeństwem tych osób czuwają policyjni wodniacy, którzy w razie zagrożenia gotowi są nieść pomoc.

Tak było też w minioną sobotę. W trakcie patrolowania Jeziora Ełckiego policyjni wodniacy zauważyli rower wodny, który podpłynął bardzo blisko fontanny i nie mógł stamtąd odpłynąć. Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo tych osób natychmiast podpłynęli do nich. Okazało się, że rowerem pływało pięciu mężczyzn. W pewnym momencie sternicy wpłynęli za ogrodzenie fontanny, a lina okalająca ją wplątała się łopaty napędowe roweru. Mężczyźni przez kilkanaście minut manewrowali, żeby wydostać się stamtąd, jednak bezskutecznie. Wszystkie osoby, które były na rowerze były przemoczone i zmarznięte, gdyż woda z fontanny leciała wprost na nich. Policjanci zabrali mężczyzn na swoją łódkę i bezpiecznie dowieźli na brzeg.

Okazało się, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Jak oświadczyli, podczas pływania na jeziorze przez kilka godzin pili różne alkohole, by w ten sposób rozpocząć wieczór kawalerski jednego z nich. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego sternika wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Młodszy ze sterników, 25-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą policjanci apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

mat. KPP Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LON #2762786 | 77.115.*.* 16 lip 2019 07:17

  Wieśniak zawsze zostanie wieśniakiem zgodnie z powiedzeniem: Człowiek ze wsi wyszedł, wieś z człowieka nie :))

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. j #2762469 | 176.97.*.* 15 lip 2019 13:51

  polska jezik trudna jezik, jak nie potrafisz pisać poprawnie to nie pisz artykułów lepiej sprawdzisz sie jako babcia/dziadek klozetowa/y

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. SOROS #2762446 | 89.228.*.* 15 lip 2019 13:18

  Może czas na zmianę w przepisach i karać również gamoni co wypożyczają sprzęt pływający pijanym debilom,skoro chlali kilka godzin to nie wierzę w to że nie było po nich widać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Papa #2762432 | 88.156.*.* 15 lip 2019 12:18

   "Mężczyzna w towarzystwie czterech kolegów pływał rowerem wodnym, gdzie wszyscy przez kilka godzin pili alkohol". Gratuluję polszczyzny...

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. elka #2762399 | 79.184.*.* 15 lip 2019 11:00

   Niewiele brakowało i zamiast ślubu mógł być pogrzeb. Dobrze, że służby uratowały niefrasobliwych panów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages