Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Portrety ludzi z Orzeszkowej. W piątek wyjątkowa wystawa

2019-07-18 12:51:54 (ost. akt: 2019-07-18 16:32:10)

W piątek o godzinie 15 na ulicy Orzeszkowej niezwykłe spotkanie i niezwykła wystawa. Po raz kolejny ełccy streetworkerzy wraz z ełczanami chcą pokazać, że na Orzeszkowej fajnie można spędzić czas.

Ulica E. Orzeszkowej z pewnością wielu ełczanom, delikatnie mówiąc, kojarzy się nie najlepiej. Na szczęście to już historia. W Ełku mimo to wciąż krąży krzywdzący stereotyp, że jest to miejsce, w które lepiej nie zapuszczać się bez potrzeby. Wizerunek jednej z najstarszych ulic od kilku lat zmieniają mieszkańcy przy pomocy ełckich streetworkerów. Ich pomysły nie raz pozytywnie zaskoczyły już wielu z nas. Teraz przygotowali kolejne nie lada wydarzenie pod hasłem "Jak Kochać To Miejsce".

— Już 19 lipca zapraszamy Was na spotkanie z muzyką, teatrem, animacjami ale też z możliwością dialogu na temat bezpieczeństwa na ul. Orzeszkowej jak i w naszym mieście .W programie m.in. skecz przygotowany przez niezastąpioną młodzież, która od dwóch miesięcy pracowała nad scenariuszem, próbami, szlifowanie detali pod okiem Agnieszki, Błażeja, Karola. Serdecznie Zapraszamy już 19 lipca od godziny 15.00 w Podwórku przy Orzeszkowej 13. Na pewno nas usłyszycie — zapraszają organizatorzy wydarzenia z Fundacji Human Lex Instyt.

Jedną z atrakcji tego spotkania będzie, jak mówią sami organizatorzy, pierwsza tego typu wystawa w Polsce. Wystawa przygotowana przez rodziny współpracujące z fundacją Human Lex Instytut w ramach streetworkingu wraz z Mikołajem Długoszem. Na ścianach starych, wciąż odrapanych kamienic zawisną zdjęcia mieszkańców ulicy Orzeszkowej.

Oprócz wystawy odbędzie się również debata. Jednym z prelegentów będzie Jacek Purski - zmniejsza ryzyko zagrożeń wynikających z ekstremizmów i przestępstw motywowanych nienawiścią w społecznościach poprzez wyposażanie nauczycieli, rodziców, policjantów i pracowników socjalnych w niezbędny know-how i umiejętności w celu identyfikacji wczesnych sygnałów procesu radykalizacji, który dotyka młodzież w Polsce i Europie.

Specjalnie dla najmłodszych ale też dla tych, którzy lubią świat bajek i tajemnic wystąpi Teatr NEMNO. Teatr tworzy jego pomysłodawca, aktor i reżyser spektakli Henryk Hryniewicki oraz Dagmara Jemioła – Hryniewicka, która czuwa nad plastyczną oprawą. Teatr NEMNO nie posiada jeszcze swojej siedziby. Spektakle prezentowane są na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, w Domach Kultury, Szkołach, Przedszkolach oraz imprezach okolicznościowych. Teatr również można spotkać na ulicach miast, gdyż Henryk Hryniewicki w wolnych chwilach z przyjemnością podejmuje się ulicznym eksperymentom teatralnym.

Odpowiedzi na pytanie "Jak Kochać To Miejsce?" i do udziału w spotkaniu w piątek od godziny 19 zapraszają streetworkerzy i mieszkańcy ulicy Orzeszkowej w Ełku. Więcej informacji o wydarzeniu na facebookowym profilu ełckich streetworkerów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam Orzeszkowa #2763986 | 83.31.*.* 18 lip 2019 14:12

  Ta wystawa pokaże mieszkańcom na czym polega "piękno" Ełku. W wykonaniu humorzastego. Od zewnątrz bloki odpicowane a od tyłu odrapana Czeczenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages